1 / 5

W czwartek, 24 września o godz. 10:00 nastąpi uroczyste otwarcie nowego zakładu MBP w Stalowej Woli. Inwestycja realizowana przez spółkę Control Process kosztowała 90 mln zł i została ukończona dwa miesiące przed planowanym terminem.

Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli zrealizował inwestycję o wartości 90 mln zł: Zakład Mechaniczno-Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Obiekt, którego uroczyste otwarcie będzie miało miejsce w czwartek, 24 września udało się ukończyć 2 miesiące przed czasem.

W zakładzie wdrożona została technologia tzw. poziomej fermentacji, która klasyfikuje instalację w Stalowej Woli w czołówce najbardziej nowoczesnych zakładów zagospodarowania odpadów komunalnych w  Polsce. Dzięki zastosowanemu procesowi fermentacji “suchej”, prowadzonej w reaktorze poziomym o kubaturze 2 000 m3 produkowany jest biogaz, który po oczyszczeniu wykorzystywany jest w procesie wysokosprawnej kogeneracji do produkcji energii elektrycznej i ciepła. Dzięki temu procesowi udało się znacznie ograniczyć koszty eksploatacyjne zakładu.

Ekorozwój Kraków 300 x 250

Wydajność przetwarzania odpadów ZMBPOK w Stalowej Woli to 76 700 Mg/rok, w tym 60 000 Mg/rok odpadów zmieszanych.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj