Elektrorecykling z Nowego Tomyśla uruchomił nowoczesną instalację do przetwarzania lodówek pochodzących nie tylko z gospodarstw domowych, ale także z urządzeń przemysłowych.

Jest to pierwszy i najistotniejszy z etapów remontu i przebudowy zakładu. Jak deklaruje właściciel, linia spełnia wszystkie wymogi BAT (Best Available Technology) pod względem ochrony środowiska i normy bezpieczeństwa dotyczące wybuchu lub pożaru. 

W procesie przetwarzania finalnym produktem są płyty izolacyjne wytwarzane z porecyklingowej pianki PUR.

Nowa instalacja może przetwarzać także trudne w recyklingu typu VIP (Vacuum Insulation Panels).

– Dzięki modernizacji Elektrorecykling podwoi swoje zdolności produkcyjne w zakresie recyklingu sprzętu chłodniczego do 37 tys. sztuk rocznie. Do 2020 r. planowane jest osiągnięcie poziomu przetwarzania ok. 70 tys. ton rocznie – zapowiada właściciel. 

Czytaj więcej

2 Komentarze

  1. Na tych “resztkach” buduje się dużą linię do przetwarzania małego AGD I(wykonawca już został wybrany). Instalacja będzie równie imponująca jak ta w Nowym Tomyślu, która już w tym roku przerobiła kilka tyś lodówek. Toruku drogi, więcej optymizmu 🙂

  2. Stena we Wschowie też się szczyciła, że ma największy i najnowocześniejszy zakład w europie… Sprzęt chłodniczy miał płynąć szerokim strumieniem i co? Jakieś resztki zakładu zostały.

Skomentuj