Warszawiacy, którzy nie mają odpowiedniego miejsca na posadzenie świerków otrzymanych w ramach akcji “Zakorzeń się!” mogą je przynieść w najbliższą sobotę, na dziedziniec Ratusza na pl. Bankowym. W godz. 10-16 zostanie przeprowadzona zbiórka tych drzewek.

W godz. 10.00 – 16.00 zostanie przeprowadzona zbiórka tych drzewek.  Zebrane drzewka przezimują w odpowiednich warunkach, a wiosną będą posadzone pod okiem doświadczonych leśników na terenie Oczyszczalni Ścieków „Południe”.

Dwa tysiące świerków kłujących z systemem korzeniowym, umożliwiającym ich posadzenie wiosną, trafiło w ręce warszawiaków w przedświąteczną sobotę 19 grudnia 2009 r. Żeby stać się szczęśliwym posiadaczem ekologicznego drzewka bożonarodzeniowego trzeba było stanąć w długiej kolejce. Pierwsi chętni pojawili się już na cztery godziny przed rozpoczęciem akcji! Drzewka o wysokości ok. 50 – 70 cm były rozdawane po dwóch stronach Wisły: na dziedzińcu Ratusza oraz po praskiej stronie, na terenie dawnego Instytutu Weterynarii.

Projekt jest realizowany przez Urząd m.st. Warszawy w ramach kampanii „Święto drzewa” prowadzonej przez Klub Gaja. Partnerem akcji są Lasy Państwowe.

źródło: um.warszawa.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj