Reklama

AD1A STIHL [01.05-24.05.2024]

Zapraszamy na Forum Regionalnej Gospodarki Komunalnej w Bolesławcu

Zapraszamy na Forum Regionalnej Gospodarki Komunalnej w Bolesławcu
05.04.2024, o godz. 8:37
czas czytania: około 3 minut
0

W kwietniu Bolesławiec stanie się centrum Dolnego Śląska dla branży gospodarki komunalnej. Już 23 kwietnia rozpocznie się bowiem drugie z cyklu Forum w ramach regionalnych spotkań branży komunalnej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Pierwszy dzień konferencji będzie wypełniony prelekcjami oraz panelami dyskusyjnymi, które pozwolą wspólnie omówić problemy, wyzwania i doświadczenia z obszaru gospodarki komunalnej Dolnego Śląska. Zwieńczeniem całodniowych dyskusji będzie wieczorna kolacja bankietowa, która pozwoli nawiązać relacje między podmiotami działającymi w regionie. Drugiego dnia Forum zapraszamy Państwa do wizyty studyjnej u współorganizatora spotkania – Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Bolesławcu.

Cykl siedmiu spotkań

Forum Regionalnej Gospodarki Komunalnej to organizowany przez redakcję „Przeglądu Komunalnego” oraz portalkomunalny.pl cykl siedmiu spotkań dotyczących gospodarki komunalnej, które odbędą się w całym kraju jeszcze w tym roku. Wydarzenia organizowane w jego ramach będą miały zbliżoną konstrukcję organizacyjną i tematyczną, a ich cechą charakterystyczną będzie to, że każdorazowo omawiane na nich będą specyficzne dla danego regionu problemy, wyzwania czy doświadczenia. Przedstawione one będą w prezentacjach oraz panelach dyskusyjnych, po zakończeniu których wypracowywane będą wspólne postulaty do władz lokalnych i regionalnych oraz ewentualnie rekomendacje dla izb ogólnopolskich. Szczegółowe informacje na temat wydarzeń znajdują się na stronie regionalne.abrys.pl.

Plan spotkania w Bolesławcu

Konferencja odbędzie się w IBIS STYLES HOTEL, zlokalizowanym w centrum Bolesławca. Ten nowoczesny hotel nie zapomina o niepowtarzalnej tradycji miasta, aranżując w swoim wystroju jedyną w swoim rodzaju ceramikę, charakterystyczną dla Bolesławca. Całość tworzy wyjątkowy klimat, który będzie nieodłącznym elementem naszej konferencji.

Podczas spotkań omawiane będą m.in.:

  • nowy Wojewódzki Plan Gospodarki Odpadami oraz program inwestycyjny branży w regionie,
  • procedury administracyjne związane z lokalizacją nowej instalacji komunalnej – problemy i orzecznictwo,
  • prawne aspekty drogi do osiągnięcia bezpieczeństwa energetycznego – czy samorządy mogą realnie wpłynąć na problem zagospodarowania odpadów?
  • źródła finansowania inwestycji komunalnych w regionach, w tym doradztwo gospodarcze,
  • zawartość „żółtego worka” i jej wpływ nie tylko na finanse instalacji i gminy, ale również na poziomy recyklingu w kontekście mającego zacząć obowiązywać w przyszłym roku systemu kaucyjnego.

Przewidziano również dwa panele dyskusyjne:

  • Szanse i bariery rozwojowe przedsiębiorstw komunalnych w regionie,
  • Wyzwania, wymogi, ramy prawne a lokalna rzeczywistość branży komunalnej.

Szczegółowy program konferencji dostępny jest na stronie wydarzenia: boleslawiec.abrys.pl

Podczas spotkania wystąpią m.in.:

  • Katarzyna Wolny-Tomczyk, adwokat, prezes Zarządu Związku Producentów Paliw z Odpadów i Biomasy (ZPPOB),
  • dr inż. Jacek Połomka, prezes Zarządu Łużyckiego Centrum Recyklingu, Marszów,
  • Andrzej Sobolak, prezes Zarządu Stowarzyszenia na rzecz recyklingu bioodpadów BIORECYKLING.

Wspólny bankiet

Po zakończonej konferencji zapraszamy Państwa na uroczysty bankiet, podczas którego będzie możliwość integracji środowiska. Będzie on doskonałą okazją zarówno do nawiązania nowych, jak i zacieśnienia już istniejących relacji podmiotów z branży komunalnej, a mniej oficjalne i nie tak formalne rozmowy pozwolą na wzajemne poznanie się uczestników konferencji. Atmosfera wieczornego bankietu umożliwi poruszenie istotnych tematów w przyjaznej atmosferze, a całość klimatu dopełni oprawa muzyczna.

Wyjazd studyjny do instalacji komunalnej w Bolesławcu

Drugiego dnia konferencji zapraszamy Państwa na wizytę studyjną u współorganizatora Forum, czyli Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Bolesławcu. Spółka prowadzi działalność w zakresie zagospodarowania odpadów komunalnych poprzez odbiór odpadów komunalnych, Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Bolesławcu oraz Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Trzebieniu. MZGK realizuje swoje zadania na podstawie pracy czterech działów Zakładu, składających się na całokształt przedsiębiorstwa. Głównym celem działalności spółki jest bieżące zaspokajanie potrzeb ludności w drodze świadczenia usług w dziedzinie gospodarki komunalnej i gospodarki odpadami. Usługi prowadzone są w sposób bezpieczny, nowoczesny i sprzyjający ochronie środowiska.

Szczegóły na stronie

Forum Regionalnej Gospodarki Komunalnej – Konferencja 2024 (abrys.pl)

regionalne.abrys.pl.

Zapraszamy do rejestracji!

Tagi:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024