Pojawianie się coraz to nowszych technologii sprawia, że na rynku pracy zwiększa się popyt na nowe zawody, a maleje na pozostałe, co wymusza na uczelniach uruchamianie nowych, przyszłościowych kierunków studiów. Jak szacują analitycy z Międzyresortowego Zespołu ds. Prognozowania Popytu na Pracę działającego przy Rządowym Centrum Studiów Strategicznych wraz z postępem technicznym wzrośnie zapotrzebowanie na biotechnologów, biologów i specjalistów ds. ochrony środowiska.
I właśnie tych ostatnich będzie kształcić Dolnośląska Szkoła Wyższa na dwóch specjalnościach: zarządzaniu ochroną środowiska i odnawialnymi źródłami energii oraz zarządzaniu ochroną środowiska i gospodarką odpadami.
Jak zapewnia uczelnia atutem studiów prowadzonych na DSW ma być program kształcenia oparty na idei kształcenia praktycznego zgodnie z potrzebami rynku pracy, który został pozytywnie zaopiniowany przez pracodawców m.in. Towarzystwo Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych, Atmoterm, WPO Alba, Federację Pracodawców Polski Zachodniej. Uczelnia zapowiada też, że studenci już w trakcie studiów będą nawiązać pierwsze kontakty zawodowe z pracodawcami aktywnie działającymi na rynku. – Zajęcia prowadzą wykładowcy – praktycy, a studenci odbywają praktyki w firmach z branży ochrony środowiska, które współpracują z naszym wydziałem – mówi dr Małgorzata Pietras-Szewczyk – promotor nowego kierunku ochrona środowiska.
Komentarze (0)