Reklama

AD1A EGOE [27.03-27.04.24]

Zazieleni się Pasaż Shillera w Łodzi

Zazieleni się Pasaż Shillera w Łodzi
R.G.
19.01.2023, o godz. 12:48
czas czytania: około 2 minut
0

W Łodzi trwa obecnie kilka różnych inwestycji, które znacząco wpłyną na jakość życia w tym mieście. Jedną z nich jest przebudowa Pasażu Schillera. Pasaż zostanie znacząco poszerzony. Likwidacji ulegną miejsca parkingowe przed Urzędem Miasta. Docelowo powstać ma tam miejski plac umożliwiający organizację imprez plenerowych.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

W miejscu obecnego parkingu pojawi się duża fontanna posadzkowa. Obok niej nasadzone zostaną nowe, dające cień drzewa. Montowane będą ławki. W pasażu powstanie także plac zabaw, a do pobliskiego parku Sienkiewicza prowadzić będzie nowa aleja drzew.

Fundamenty i prace wod-kan

Na obecnym etapie w Pasażu Schillera instalowane są fundamenty pod nową fontannę. Prowadzone są też roboty wodno-kanalizacyjne. Natomiast przed miejscowym Domem Technika, ekipa budowlana ułożyła już kawałek nawierzchni z szarych, granitowych płyt.

Możemy tam również oglądać fragment nowej, właśnie położonej nawierzchni, a także fragmenty dawnych miejskich zabudowań, które to odkryto podczas przebudowy.

Pasaż odkrywa sekrety 

Najprawdopodobniej, są to pozostałości po dawnych zabudowaniach – budynkach gospodarczych. Dodajmy, że w centralnej części pasażu, po zerwaniu nawierzchni, odsłoniły się natomiast fundamenty dawnych oficyn.

W tym kontekście warto wiedzieć, że pod koniec XIX w., od frontu przy ul. Piotrkowskiej stały drewniane domy, a za nimi murowane oficyny, których część zachowała się do dnia dzisiejszego. Do nieruchomości tych przylegały ogrody sięgające ul. Sienkiewicza, a także  zabudowania gospodarcze.

Projekt ze wsparciem unijnych funduszy

Powyższe roboty w Pasaży Shillera, to integralna część Projektu pn. “Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi – Projekt 5, realizowanego w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0001/17-00 zawartej w dniu 9 sierpnia 2017 roku w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych”.

Projekt ten zyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024