Pod hasłem “Dla Wojtusia i innych dzieciaków” przedsiębiorstwo REMONDIS Sanitech z Poznania wspólnie z inicjatywą “WOJTUSIAKI.PL” zorganizowało 15 grudnia akcję zbiórki krwi dla dzieci z problemami kardiochirurgicznymi.

Ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pobierała krew w przystosowanym do takich akcji specjalistycznym autobusie, który przyjechał na teren firmy. W sumie udało się zebrać 41 jednostek krwi, czyli 18 litrów i 450 ml.

Organizatorzy dla każdej osoby, który oddała część siebie dla dobra maluchów, przygotowali gorącą kawę, słodki poczęstunek i specjalną eko-niespodziankę. Krew trafiła do Kliniki Kardiologii Dziecięcej przy ulicy Szpitalnej w Poznaniu, gdzie posłuży do zabezpieczenia operacji dla 14 dzieci. Może też zostać wykorzystana do ich rekonwalescencji, kiedy po ciężkich zabiegach otrzymują masę erytrocytarną, czyli tzw. koncentrat krwinek czerwonych lub osocze, tzw. koncentrat krwinek płytkowych. Do szpitala pojechały też maskotki i upominki podarowane przez firmę. Krew oddawali nie tylko pracownicy REMONDIS, na apel odpowiedziało wielu poznaniaków. 


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj