1 / 2

To hasło jubileuszowej edycji seminarium Miejska Sztuka Ogrodowa, które już 25 lutego odbędzie się w Poznaniu. Właśnie ruszyły zapisy na tę największą w Polsce konferencję poświęconą miejskim terenom zieleni.

Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Gardenia w Poznaniu to wydarzenie, które w dniach 25-27 lutego przyciągnie fachową publiczność, a przedsiębiorcom umożliwi zaprezentowanie i poznanie nowatorskich pomysłów. Wiemy już na pewno, że spotkanie, które po raz X zorganizują Międzynarodowe Targi Poznańskie, zgromadzi firmy wyznaczające nowe trendy ogrodnicze, m.in. z Belgii, Danii, Francji, Holandii, Litwy, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Oprócz prezentacji oferty firm z Polski i zagranicy, w programie targów również rewia wydarzeń towarzyszących. Wzorem lat ubiegłych pierwszego dnia odbędzie się seminarium Miejska Sztuka Ogrodowa, przygotowane przez redakcję „Zieleni Miejskiej”. Tematem przewodnim najbliższej edycji stanie się „Zieleń, która aktywizuje i edukuje”.

Podczas seminarium zamierzamy przyjrzeć się bliżej potrzebom mieszkańców miast. Zwrócimy przy tym uwagę na aktywizację zarówno dzieci, dorosłych, jak i seniorów, uwzględniając przy tym ich ewentualne dysfunkcje fizyczne, psychiczne bądź umysłowe. Oprócz tego, nasze spotkanie będzie oscylować wokół tematyki szeroko pojmowanej edukacji – informuje Judyta Więcławska, redaktor prowadząca „Zieleni Miejskiej”. – Na nasze zaproszenie odpowiedziało wiele cenionych i aktywnych zawodowo osób, które wygłoszą niezwykle interesujące prelekcje. Osobiście nie mogę się doczekać zarówno targów Gardenia, jak i kolejnej odsłony seminarium, które niejako stanowią sygnał do rozpoczęcia kolejnego sezonu w naszej branży. Ta ekscytacja udziela się oczywiście firmom eksponującym w halach targowych swoją ofertę, a także zwiedzającym, którzy łakną innowacyjnych, ale też sprawdzonych rozwiązań – dodaje.

W programie seminarium m.in.:

  • Pieniądze na zieleń w mieście: budżety obywatelskie;
  • Ogrody działkowe – nadzieja czy koszmar współczesnych miast?;
  • Meblujmy! Rola umeblowania w miejskiej przestrzeni;
  • Projektowanie uniwersalne na placu zabaw. Przestrzeń dla wszystkich;
  • Nowoczesne centra edukacyjne w mieście: ochrona przyrody przez udostępnienie;
  • Zwierzę jako obiekt zainteresowań architektury krajobrazu.

Udział w seminarium jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji. Rejestracji można dokonać TUTAJ.

Program seminarium dostępny jest tutaj. Więcej informacji na oficjalnej stronie wydarzenia w serwisie Facebook.

Czytaj więcej

Skomentuj