W dniach 21-23 października 2009 r. w Dworze Artusa w Toruniu odbędzie się V Konferencja Naukowo-Techniczna “Zieleń miejska – naturalne bogactwo miasta”. Spotkanie stanie się okazją do wymiany doświadczeń związanych z odnową i ożywieniem zieleni miejskiej.

Konferencje dotyczące świadomego kształtowania i urządzania tak ważnego elementu przestrzeni publicznej, jakim jest zieleń, odbywają się w Toruniu od pięciu lat. Co roku przyjeżdża na nie coraz więcej osób. Są wśród nich naukowcy oraz właściciele firm zajmujących się architekturą krajobrazu. W tym roku swoje uczestnictwo zapowiedziało około 200 osób, m.in. przedstawiciele wszystkich polskich uczelni, na których znajdują się kierunki związane z kształtowaniem i urządzaniem terenów zielonych.

Prelegenci mówić będą o tym, jaką dokładnie zieleń w mieście pełni funkcję, jakie czynniki determinują sposób jej urządzenia, czy może być traktowana jako składowa przestrzeni identyfikująca i determinująca jej charakter oraz czy i w jakim stopniu może wpływać na sposób użytkowania przestrzeni.

Oprócz części teoretycznej, jak co roku odbędzie się też sesja warsztatowa. Tym razem uczestnicy warsztatów wybiorą się do Chełmna. Ponadto firma „Husqvarna” da pokaz pielęgnacji zieleni. Nie zabraknie też atrakcji turystycznych – zwiedzania Zabytków Torunia oraz Chełmna.

Organizatorem konferencji jest Urząd Miasta Torunia, Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych Oddział Toruń oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział Bydgoszcz, Sekcja Architektury Krajobrazu. Sekretarzem naukowym jest zaś prof. dr hab. Marek Kosmala ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

źródło: torun.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj