8 czerwca zazielenił się dziedziniec Krakowskiego Magistratu, obsadzony wspólnie z mieszkańcami. Pojawiły się warzywa i zioła. Wydarzenie połączone było z konferencją prasową, podsumowującą projekt międzynarodowy RU:RBAN, dzięki któremu ogrody społeczne na terenie Krakowa rozkwitły, stając się miejscami sąsiedzkiej, międzygeneracyjnej i zielonej rewolucji. To już 11 ogród społeczny w Krakowie.
Układ urbanistyczno-krajobrazowy Sopotu wpisany jest do rejestru zabytków województwa pomorskiego i z tego powodu objęty jest ochroną konserwatorską. Nasadzenia przyuliczne w postaci alei czy szpalerów drzew są nierozerwalnym elementem sopockiego krajobrazu. Miasto od 2017 roku sukcesywnie odtwarza historyczne szpalery drzew. Pojawiają się także nasadzenia w nowych miejscach. Tylko do końca 2020 r. posadzonych zostało 200 nowych drzew, kolejnych 180 dosadzanych jest tej wiosny.
Katowice wspólnie z MPGK walczą z procederem wyrzucania opon do lasu, ale też wystawianiem ich w wiatach śmietnikowych, a nawet na miejskie chodniki. Oddaj stare opony, a w zamian odbierz nasiona łąk kwietnych i kompost - zachęca miasto. To druga odsłona akcji „Nie siej śmieci, posiej łąkę” w tym roku.
Gdańsk przybiera letnią szatę i zmienia ozdobne kwiaty. Usuwane z miejskich kwietników bratki i stokrotki zostaną rozdane mieszkańcom w ramach akcji „Zbrataj się z bratkiem, przygarnij stokrotkę”.
Technologia płyt antysmogowych była wykorzystywana dotychczas przy budowie chodników lub elewacji. W Częstochowie postanowiono wykorzystać jednak tego rodzaju innowacyjną i ekologiczną nawierzchnię przy przebudowie linii tramwajowej w centrum miasta. Po raz pierwszy przy budowie torowiska zastosowano fotokatalityczną powierzchnię, która będzie działać antysmogowo, neutralizując zanieczyszczenia powietrza.











