Lipy, jarząby, berberysy, ligustry – w Inowrocławiu trwa wiosenne sadzenie drzew i krzewów na terenie miasta.

Lipy, jarząby – to najczęstsze gatunki drzew, które nasadzane są w kilku rejonach miasta, m.in. w pobliżu placu zabaw przy ul. Toruńskiej czy ul. Ewy Szelburg-Zarembiny, na miejskich terenach przy al. Niepodległości czy na terenie przedszkola przy ul. Poznańskiej. Obok drzew, sadzone są także krzewy. Tu dominują berberysy czy ligustry, a także tawuły, które pojawią się np. przy ul. Jaśminowej, al. 800-lecia Inowrocławia czy na placu zabaw przy ul. Stare Miasto.

– Wzbogacana o zielone rośliny, i to ciekawe gatunkowo, jest także ścieżka dydaktyczna, wytyczona na terenie Parku Solankowego. Wśród nich można zobaczyć przykładowo dąb czerwony, lipę krymską, sosnę wejmutkę czy amforę krzewiastą – informuje Urszula Marczewska, ogrodnik miejski.

Kolorowo prezentuje się Skwer Jana Pawła II, gdzie posadzono ok. 4 tys. krokusów o odcieniu białym, niebieskim i żółtym. Barwniej jest też za sprawą bratków, które można spotkać w kolorze: żółtym, niebieskim, białym i bordowym.

Miasto wydało na wspomniane nasadzenia (64 drzew i 350 krzewów)  ok. 11 tys. zł. Niebawem ogłoszony zostanie przetarg na zadanie w zakresie nasadzeń 400 drzew i ponad 4 tys. krzewów na terenie miasta oraz Parku Solankowego. 

źródło: inowroclaw.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj