Centrum wsparcia w walce z chorobami nowotworowymi Maggie’s już wkrótce zyska nowych, nietypowych sojuszników w leczeniu raka.

Heatherwick Studio zostanie wykonawcą kompleksu budynków w nowej siedzibie Maggie’s w Yorkshire. Maggie’s to klinka specjalizująca się w leczeniu chorób onkologicznych, wsparciu psychologicznym dla chorych na raka, a także m.in. organizacji warsztatów żywieniowych, relaksacji, radzenia sobie ze stresem, arteterapii, tai chi i jogi.

Innowacyjne budynki zaprojektowane przez Heatherwick wyglądają jak szereg mieszkalnych pawilonów, z których każdy otoczony jest prywatnym ogrodem. Zieleń pełni funkcję terapeutyczną, ma wywoływać pozytywne skojarzenia u pacjentów przyzwyczajonych do chłodnych, szpitalnych sal. Każdy pawilon składa się z elementów o różnej wysokości, w których fauna i flora są wymieszana w różnorakich proporcjach. Zieleń maskuje rzeczywiste kształty budynków oraz pozwala mieszkańcom na zachowanie prywatności. Dodatkowo wyzwala ona pozytywną, kojącą atmosferę, polepszającą nastrój zarówno pacjentów, jak i gości ośrodka.

Klinika ma zostać otwarta w 2017 r.

Czytaj więcej

Skomentuj