W Płocku trwają prace przy zagospodarowaniu skweru u zbiegu ulic Bielskiej, Obrońców Westerplatte i Mickiewicza.

Plac o powierzchni ponad 3 tys. m kw. z charakterystycznym okrągłym budynkiem dawnej kwiaciarni do końca lipca zamieni się w urokliwe miejsce rekreacji. Skwer pokryją zielone pagórki ponadmetrowej wysokości, między którymi będą biegły alejki spacerowe wyłożone szarym, beżowym, żółtym i rudawym polbrukiem. Górki pozwolą osłonić miejsca wypoczynku od ulicy Bielskiej oraz od parkingu za obiektami handlowymi stojącymi przy ul. Mickiewicza. Nie zabraknie również ławek i parkowych latarni.

Skwer ozdobi ponad osiem tysięcy roślin. Do blisko 40 rosnących już drzew, zostanie dosadzonych 20 nowych, w tym kasztanowce, klony i miłorzęby. Oprócz tego na placu będzie rosło 1,5 tys. krzewów (kosodrzewiny, berberysy, tawuły, derenie) oraz 2 tys. bylin (kostrzewy, czyśćce, macierzanki i rozchodniki). Każdej wiosny na skwerze zakwitnie 4,5 tys. tulipanów, krokusów i narcyzów.

Prace potrwają do końca lipca. Wykonawcą jest Zakład Usług Ogrodniczych Arbor. Firma, przez najbliższe trzy lata, będzie się zajmować również pielęgnacją roślin na skwerze. Koszt prac to około 516 tysiecy złotych oraz 24 tysiące rocznie na utrzymanie zieleni.

źródło: plock.eu

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj