1 / 4

W Toruniu rozpoczęła się XI Konferencja Naukowo-Techniczna „Zieleń miejska – naturalne bogactwo miasta”, której tegoroczne hasło przewodnie brzmi „Zieleń w rewitalizacji przestrzeni publicznej”.

Rewitalizacja jest pojęciem złożonym, które powinno być rozpatrywane na gruncie wielu różnorodnych dziedzin: ekonomii, socjologii i psychologii środowiskowej, urbanistyki, architektury i architektury krajobrazu, ale również ekologii, prawa czy polityki. Właśnie rewitalizacji zostanie poświęcona toruńska XI Konferencja Naukowo-Techniczna „Zieleń miejska – naturalne bogactwo miasta”, której tegoroczne hasło przewodnie brzmi „Zieleń w rewitalizacji przestrzeni publicznej”. Podczas trzydniowego spotkania (7-9 października), specjaliści opowiedzą o interesujących realizacjach, sprawdzą, co jest warte upowszechnienia, a co wymaga poprawy. Spróbują również unaocznić skalę problemów i wątpliwości wiążących się z realizacją programów rewitalizacyjnych, a zwłaszcza rolą i znaczeniem zieleni w procesie rewitalizacji przestrzeni publicznej w miastach.

Organizator – Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych Oddział Toruń – zakłada, że efektem konferencji będzie „Katalog Dobrych Praktyk rewitalizacji zieleni w przestrzeni publicznej”.

Program wydarzenia dostępny jest na stronie internetowej: www.zielenmiejska.org.

Szczegółowa relacja z wydarzenia pojawi się w listopadowym wydaniu miesięcznika „Zieleń Miejska”, który objął konferencję patronatem medialnym.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj