Na co choruje Klimat? Czym grozi cieknący kran? Którędy ucieka prąd? – odpowiedzi m.in. na te pytania można znaleźć w książeczce dla dzieci „Zielona Brygada” wydanej w ramach projektu Partnerstwo dla Klimatu.

Ministerstwo Środowiska przygotowało w tym celu  w ramach projektu Partnerstwo dla Klimatu książeczkę „Zielona Brygada”. Chce tym samym wpajać dzieciom, już od najmłodszych lat, dobre wzorce ekologicznych zachowań.

W książeczce znajduje się dziewięć wierszyków z ilustracjami, które przybliżają dzieciom tematykę zmian klimatycznych oraz pokazują jak mogą one przeciwdziałać globalnemu ociepleniu. Każdy utwór koncentruje się na jednym temacie, uczy i daje praktyczne rady jak zachować się w danej sytuacji, np. zakręcaj kran, gaś zbędne światło, .

"Zielona brygada" została wydana, na papierze pochodzącym w 100% z makulatury, w nakładzie 10 tysięcy.

„Partnerstwo dla Klimatu” to stworzona przez Ministerstwo Środowiska platforma współpracy na rzecz wspólnych działań zapobiegających zmianom klimatu i uświadamiających ich zagrożenia. Partnerstwo dla Klimatu  zrzesza różnorodne organizacje i instytucje. Celem Partnerstwa jest prowadzenie kompleksowych, innowacyjnych działań edukacyjnych i promocyjnych związanych z problematyką zmian klimatu.

Wersja

źródło: mos.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj