Już po raz jedenasty tarnowianie będą mieli okazję wziąć udział w konkursie na najpiękniejszy ogród i najpiękniejszy balkon – „Zielony Tarnów”.

Dla pierwszych 30 uczestników tarnowski magistrat niespodziankę – książkę „Ogród marzeń. Poradnik praktyczny”. Jest to efektowne, barwne wydawnictwo, pełne porad zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych „ogrodników”. Organizatorzy zachęcają też szkoły, przedszkola i inne jednostki z terenu Tarnowa do prezentacji swoich osiągnięć w urządzaniu zieleńców. 

Założeniem konkursu jest pobudzenie aktywności i inicjatyw mieszkańców, zwiększenie dbałości o środowisko naturalne i wykształcenie poczucia współodpowiedzialności za swoje najbliższe otoczenie. Konkurs wyłoni obiekty wyróżniające się estetyką i kompozycją roślin, w czterech odrębnych kategoriach:
– balkon,
– ogród dla mieszkańców domów jednorodzinnych,
– ogród dla mieszkańców budynków wielorodzinnych,
– ogród dla przedszkoli, szkół, zakładów pracy, instytucji itp.

Zgłoszenia do konkursu można składać w Biurze Obsługi Mieszkańców UMT, ul. Nowa 4, w Referacie Ochrony Środowiska UMT, przy ul. Goldhammera 3 lub przekazywać drogą elektroniczną na adres: w.srodowiska@umt.tarnow.pl. Formularze uczestnictwa w konkursie są dostępne w Urzędzie Miasta oraz na stronie internetowej. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 014/68-82-872. Termin przyjmowania zgłoszeń mija dnia 30 czerwca 2010r.

Komisja konkursowa do końca sierpnia tego roku dokona przeglądu i oceny zgłoszonych obiektów. Uroczyste zakończenie konkursu planujemy na październik. Wszystkim uczestnikom konkursu wręczone zostaną pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Tarnowa, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz sponsorów.

źródło: tarnow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj