Na ulice Elbląga wyjedzie pełen roślinności Zielony Tramwaj. To element nowej akcji Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz spółki Tramwaje Elbląskie, która zachęca mieszkańców miasta do włączenia się w obchody Światowego Dnia Ochrony Środowiska.

Akcja związana z Światowym Dniem Ochrony Środowiska odbędzie się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju. Ma przypominać mieszkańcom, jak ważna jest troska o środowisko naturalne.

W otoczeniu żywej zieleni na gości tramwaju czekać będą ulotki i informacje, a na głodnych wiedzy – ciekawostki. Uczestnicy akcji dowiedzą się m. in. ile tlenu wytwarza jedno drzewo. Pracownicy Lasów Państwowych Nadleśnictwa Elbląg przygotowali stoisko edukacyjno-promocyjne, które stanie na parkingu pętli przy ul. Ogólnej. Jakie? To już jest niespodzianka dla tych, którzy odwiedzą Zielony Tramwaj.

Pojazd wypełniony roślinami będzie kursował ulicami Elbląga w środę, 5 czerwca, w godzinach popołudniowych od godziny 15:00 do około godziny 19:00 na linii tramwaju nr 5. Pierwszy kurs zostanie zainaugurowany z pętli przy ul. Ogólnej przez prezydenta miasta Witolda Wróblewskiego, który wręczy tam nagrody uczniom najbardziej zaangażowanym w działania na rzecz ochrony środowiska w mieście.

Przejazd Zielonym Tramwajem będzie bezpłatny, a pasażerowie otrzymają pamiątkowe bilety przejazdu oraz sadzonki roślin doniczkowych.

Czytaj więcej

Skomentuj