Zima w polskich miastach. Gdzie najładniej? [GŁOSOWANIE]

Zima w polskich miastach. Gdzie najładniej? [GŁOSOWANIE]
Barbara Krawczyk
02.02.2018, o godz. 6:30
czas czytania: około 2 minut
0

Jakie obrazy w naszych miastach potrafi malować zima. Sprawdź i zagłosuj na najładniejsze zdjęcie.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

W naszej galerii prezentujemy zdjęcia polskich miast w zimowej odsłonie. Zachęcamy do wspólnej zabawy i głosowania na najładniejszy zimowy obraz.

Głosowanie trwa do 26 lutego. Zapraszamy!

[poll id=”44″]

W tym roku dotychczas niewiele było dni, podczas których zaistniała możliwość sfotografowania miasta w śniegu. Prawdziwa zima zawitała jednak na krótko m.in. do Bielska-Białej. Na fotografiach można zobaczyć zimowa aurę m.in. na miejskiej Starówce, w okolicach zamku Sułkowskich i w Parku pod Ratuszem.

Również w Toruniu udało się uchwycić piękne zimowe widoki w okolicy Rynku Staromiejskiego, przy Fontannie Flisaka w Toruniu oraz Pomniku Kopernika i Pomniku prof. Filutka. Z kolei na zdjęciach z Olsztyna w zimowej scenerii można zobaczyć widok na Wysoką Bramę, na Zamek Kapituły Warmińskiej, Olsztyński Amfiteatr im Czesława Niemena. Ponadto na fotografiach znajdują się gołębie na olsztyńskim Starym Mieście i tramwaj pod olsztyńskim Ratuszem.

Z Piekar Śląskich zostało nadesłane zdjęcie z Kopca Wyzwolenia. Został on usypany w latach 1932-1937 dla uczczenia 250. rocznicy przemarszu husarii polskiej króla Jana III Sobieskiego pod Wiedeń oraz 15. rocznicy przyłączenia wschodniej części Górnego Śląska do Polski. Stał się symbolem walki o polskość i pamiątką walk powstańców śląskich. Stanowi najwyższy punkt w granicach miasta i położony jest w zachodniej części centrum Piekar Śląskich.

W zimowej odsłonie można też zobaczyć Zabytkowy Park Miejski – urokliwe miejsce w Pile objęte ochrona konserwatorską. Jest tu pięknie nie tylko wiosną i latem, ale również jesienią i zimą właśnie. Gdy biały puch pokryje park – spacer w Parku Miejskim w Pile to prawdziwa uczta dla oka i ducha.  W centralnej części parku znajduje się secesyjna żelazna altana powstała w 1904 roku, położona nad stawem. Obok altany znajduje się ozdobna latarnia, przypominająca przedwojenne pilskie latarnie. W Parku Miejskim rośnie m.in. miłorząb japoński, dąb gontowy, dąb błotny oraz srebrzyste klony. Park posiada wiele ścieżek spacerowych, jest jednym z ulubionych miejsc spacerowych pilan. Latem odbywają się tutaj koncerty muzyczne „Parkowe spotkania”.

Równie pięknie prezentują się zimą Rynek, Starówka oraz jedna z głównych ulic w Ustrzykach Dolnych położonych w Bieszczadach.

Nietypowe, zimowe obrazy zostały też wymalowane w Gorzowie Wielkopolskim. Na zdjęciach można zobaczyć: ul. Sikorskiego i Katedrę gorzowską o poranku – skwer przy głównym skrzyżowaniu miasta, deptak ul. Chrobrego, Park Wiosny Ludów (zwany potocznie Parkiem Róż), trakt spacerowy na bulwarze zachodnim, ul. Słowiańską, a także budynki uczelni wyższych – pierwszy plan AWF, dalszy plan Akademia im. Jakuba z Paradyża.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024