Dziś na rozpoczynających się w Targach POLEKO odbędzie się Zjazd Maskotek Ekologicznych. Do Poznania przyjedzie osiem dużych pluszaków, które symbolizują prowadzoną w swoich firmach edukację ekologiczną.

Zjazd Maskotek Ekologicznych ma zainicjować stworzenie platformy edukacji ekologicznej „Klub Przyjaciół Zielonej Lekcji” i zbudowanie sieci kontaktów pomiędzy instytucjami, które prowadzą edukację ekologiczną. W przyszłości do Klubu będzie mogła przyłączyć się każda placówka, jednostka oświatowa, firma czy też organizacja pozarządowa, która prowadzi edukację ekologiczną. W ten sposób na niwie ekologii będzie realizowana zasada networkingu, polegającego na wymianie doświadczeń dzięki korzystnej sieci wzajemnych kontaktów.

Wśród uczestników Zjazdu będą: Brat Pet (Zakład Zagospodarowania Odpadów, Poznań), Felek Flaszka (Zakład Zagospodarowania Odpadów, Poznań), eMZOludek (Zakład Oczyszczania o Gospodarki Odpadami MZO, Ostrów Wlkp.), Ekoluś (Zakład Utylizacji Odpadów, Elbląg), Pojemnik na tworzywa sztuczne (Zakład Utylizacji Odpadów, Elbląg), Pojemnik na makulaturę (Zakład Utylizacji Odpadów, Elbląg), Pojemnik na szkło kolorowe (Zakład Utylizacji Odpadów, Elbląg) i oczywiście Zielniak (Abrys, portal edukacji ekologicznej ZielonaLekcja.pl).

W programie m.in. odwiedziny na Forum Recyklingu (paw. 3, sala konferencyjna), udział w konferencji Ministra Środowiska (paw. 10), podpisywanie przez maskotki petycji dot. edukacji ekologicznej (paw. 11), mobilne show odpadowe (w różnych pawilonach), wizyta w Salonie Czystej Energii i udział w rozstrzygnięciu Quizu o OZE (paw. 4), udział w Finale Konkursu „Przeglądu Komunalnego” o Puchar Recyklingu (paw. 11).

Na Targach POLEKO bedzie można również wziąć udział w Quizie z Zielniakiem, czekają atrakcyjne nagrody!

Formularz konkursowy – kliknij tutaj


 

 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj