Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu zadeklarował, że w związku ze zbliżającymi się mrozami każdy bezdomny będzie mógł się ogrzać na terenie siedziby spółki. Gościom zostaną wręczone także ciepłe napoje.

Zarząd spółki podjął decyzję, że w związku z zapowiadanym przez synoptyków powrotem niskich temperatur, udostępni zadaszony dziedziniec naszej siedziby szukającym schronienia osobom bezdomnym – oświadczyli w poniedziałek przedstawiciele ZKZL.

W każdy poniedziałek w godzinach od 9.00 do 17.00 oraz od wtorku do piątku od godz. 8.00 do 15.30 przy ul. Matejki 57 w Poznaniu będzie można się ogrzać i wypić ciepłą herbatę. Ta propozycja aktualna będzie, jak zapewnia ZKZL, co najmniej do końca lutego. Jeśli niskie temperatury będą się utrzymywać, drzwi ZKZL będą otwarte dla osób bezdomnych jeszcze dłużej.

Zdajemy sobie sprawę, że ta propozycja nie zlikwiduje problemu bezdomności w Poznaniu, a osoby które zapraszamy na ul. Matejki oczekiwałyby od nas dachu nad głową zamiast herbaty. Niestety, aż tylu mieszkań nie mamy. Mamy natomiast ciepłe schronienie i kubek gorącego napoju. Deklarujemy, że w przypadku silnych mrozów będziemy zawsze występować z tą propozycją – zapowiadają władze spółki.

Czytaj więcej

Skomentuj