To już piąty raz pracownicy firm chemicznych, skupionych w Programie „Odpowiedzialność i Troska”®, pokazali swoje zdjęcia. Konkurs fotograficzny „Złap zająca”, to okazja by sprawdzić jak przyrodę postrzegają aparatowi, mistrzowie, kierownicy, specjaliści, a w tegorocznej edycji za aparat chwyciła także recepcjonistka czy księgowa.

W tym roku do konkursu wpłynęło rekordowo dużo zdjęć – blisko 200, a to dlatego, że uczestnicy mogli je nadsyłać po raz pierwszy w aż w trzech kategoriach: „ z życia roślin”, „z życia zwierząt” oraz „krajobraz i jego elementy”. Wybrane zostały one na poziomie lokalnym w każdej z 18 firm, biorących udział w tegorocznej edycji. Profesjonalne jury wyłoni zwycięzców w każdej kategorii, swoje typy wskażą także internauci na stronie www.zlapzajaca.pl. Przez dwa tygodnie – do 25 września – każdy może oddać w Internecie głos na swojego faworyta.

– Wśród roślin dominują ogrodowe i polne kwiaty, ale są i nietypowe okazy. Jeśli chodzi natomiast o zwierzęta, to uczestnicy tradycyjnie najchętniej uwieczniają jaszczurki czy owady. Ciekawy plon przyniosła trzecia kategoria – krajobrazy naszej pięknej Polski od morza po góry – mówi organizator, Magdalena Ozimek z Sekretariatu Programu „Odpowie-dzialność i Troska”®.

Nagrody finansowe – do 1000zł za I miejsce, czekają na laureatów wskazanych przez jury, któremu przewodniczyć będzie Łukasz Stępień ze Związku Polskich Fotografów Przyrody. – Widać z roku na rok wzrost poziomu technicznego przedstawianych do oceny prac. Wynika to zapewne z kilku czynników, nie tylko lepszego sprzętu, jakim posługują sie fotografujący, ale także rosnących umiejętności i doświadczenia w wyborze zdjęć zgłaszanych do konkursu – mówi przewodniczący. Na obrady jury, które odbędą się 23 września w siedzibie organizatora krajowego – Sekretariacie Programu „OiT”®, zaproszony został także przedstawiciel patrona medialnego konkursu, Tomasz Krzyśków z magazynu FOTO NATURA.

Oficjalne ogłoszenie zwycięzców konkursu nastąpi podczas pierwszego dnia Forum Ekologicznego Branży Chemicznej w Toruniu (12 października). Zdjęcia pokazane zostaną  podczas listopadowych Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO 2011 w Poznaniu. Najlepsze fotografie tegorocznej edycji zaprezentują także w swoich miastach firmy, biorące udział w V edycji. A są to:
ANWIL S.A., AZELIS POLAND SP. z o.o.  (dawniej ARNAUD POLSKA Sp. z o.o.), BASF POLSKA Sp. z o.o., Basell Orlen Polyolefins Sp. z oo., Branżowa Organizacja Odzysku S.A., GROLMAN Sp. z o.o., Inowrocławskie Kopalnie Soli „Solino” S.A., Kosmet-Rokita Sp. z o.o., LUVENA S.A., PCC Rokita S.A., PETROCHEMIA – BLACHOWNIA S.A., PKN ORLEN S.A., Zakłady Azotowe „PUŁAWY” S.A., Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A., Zakłady Chemiczne „Organika-Sarzyna” S.A., Zakłady Chemiczne „POLICE” S.A., Zakłady Chemiczne ZACHEM S.A., ZAK S.A.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj