Reklama

CWS BANER ad1A [03.11-06.12.23]

Znamy wyniki głosowania w ramach Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2023

Znamy wyniki głosowania w ramach Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2023
R.G.
03.08.2022, o godz. 11:55
czas czytania: około 2 minut
0

Coraz większa rzesza mieszkańców różnych miast docenia zalety budżetów obywatelskich. Podobnie jest we Włocławku (woj. kujawsko-pomorskie), gdzie na 32 propozycje projektów oddano aż 14 260 ważnych głosów. Wybrane projekty przyniosą szereg zmian na trzech płaszczyznach: zieleni, infrastruktury i ogólnej poprawy funkcjonowania miasta.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Włocławskie władze samorządowe ogłosiły wyniki głosowania nad projektami do miejscowego budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy Włocławka mogli opowiedzieć się za którymś z 32 projektów. Głosowanie trwało do 11 lipca 2022 r. Projekty podzielono na trzy kategorie – zieloną, instytucjonalną i ogólnomiejską. Ostatecznie do realizacji zakwalifikowano dziesięć projektów. Łącznie oddano 14 450 głosów, w tym 14 260 głosów ważnych.

1 mln zł na zielony projekt

W kategorii zielonej Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego zwyciężył projekt pn.: „Z widokiem na Wisłę” – projekt rewitalizacji terenu przy ulicy Toruńskiej z dofinansowaniem na kwotę 1 mln złotych.

W kategorii instytucjonalnej zwyciężył projekt pn.: „Kujawski Plac Zabaw” na kwotę 800 tys. zł. Do realizacji zakwalifikował się również projekt pn.: „Park kieszonkowy przy ławeczce Mari Skłodowskiej-Curie” na kwotę 100 tys. zł.

Natomiast w kategorii ogólnomiejskiej zwyciężył projekt pn.: „Balon Włocławek” na kwotę 300 tys. zł.

Do realizacji zakwalifikowano również następujące projekty: „Zewnętrzne boisko do gry w piłkę koszykową 3×3 lub 5×5 z imiennymi boiskami oraz małą infrastrukturą towarzyszącą”, na kwotę 1 mln 150 tys. zł; „Milej dla wszystkich”, na kwotę 500 tys. zł; „Wielofunkcyjny tor przeszkód, na kwotę 210 tys. zł; „Rozwój przez muzykę – cykl koncertów i imprez kulturalnych”, na kwotę 20 tys. zł; „Senioralia 2023 – obchody święta seniora”, na kwotę 50 tys. zł. oraz „AED w kluczowych punktach miasta”, na kwotę 50 tys. zł.

Decydowała liczba głosów

Dodajmy, że zgodnie z regulaminem Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego do realizacji skierowane zostały projekty, które uzyskały kolejno największą liczbę głosów ważnych, aż do wyczerpania kwoty przeznaczonej na każdą z kategorii.

Jeśli natomiast kolejny projekt budżetowo nie mieścił się w pozostałej dostępnej kwocie WBO, do realizacji kierowano następny w kolejności projekt, którego koszt nie przekraczał pozostałej do wykorzystania kwoty.

Warunkiem jednak było uzyskanie co najmniej 100 głosów ważnych. Szczegółowe informacje oraz pełne wyniki głosowania znajdują się na stronie internetowej bo.wloclawek.eu, na stronie internetowej wloclawek.eu oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023