Wczoraj podczas wieczornej gali w hotelu Sheraton ogłoszono polskich zwycięzców nagrody Globe Award. Krajowi zwycięzcy zostają automatycznie nominowani do międzynarodowej nagrody Globe Award, która przyznawana jest w czterech kategoriach: Sustainability Innovation, Sustainability Research, Sustainability Reporting oraz Sustainability City.

W Polsce konkurs był przeprowadzany w dwóch kategoriach.

W konkursie, w kategorii Innowacje Zrównoważonego Rozwoju do drugiego etapu doszło osiem firm: Axel Springer Polska sp. z o.o., PKN Orlen SA, EnergoPlasma SA, Unizeto Technologies SA, GROS-POL Sp. z o.o., Kompania Piwowarska SA, RWE SA oraz Danone Sp. z o.o. W tej kategorii nagrodę otrzymała firma Danone sp. z o.o. za swoje doświadczenia w redukcji emisji CO2.

W konkursie na Gminę Zrównoważonego Rozwoju nominowane do nagrody były Nysa, Grodzisk Mazowiecki, Łódź oraz Stargard Szczeciński. W tej kategorii nagrodę otrzymał Stargard Szczeciński.

Więcej informacji o konkursie i nominowanych podmiotach na stronie Globe Award. Partnerem konkursu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

źródło: CSRinfo

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj