W Lisewie Kościelnym w powiecie inowrocławskim paliło się miejsce magazynowania odpadów. Strażacy prosili okolicznych mieszkańców, by nie wychodzili z domów.

Do pożaru doszło w poniedziałek, 6 lipca, około godz. 16.00, na terenie jeden z firm w Lisewie Kościelnym – wsi pomiędzy Złotnikami a Łabiszynem (w powiecie inowrocławskim) – płonęły miedzy innymi odpady z tworzyw sztucznych, ale też chemikaliów.

Ogień, który zajął w sumie powierzchnię około 500 m kw., objął też oraz niektóre budynki produkcyjne i magazyny. Według ustaleń strażaków jako pierwsze zapaliły się worki z plastikiem i innymi odpadami.

Okazało się, że w jednym z domów w pobliżu miejsca pożaru znajdują się butle gazowe. Dodatkowo w całej wsi odłączono prąd. Na miejscu pracowało w sumie około 20 zastępów straży pożarnych.

Gęsty dym, widoczny nawet z odległości 20 km unosił się na kilkadziesiąt metrów. Strażacy apelowali do okolicznych mieszkańców, by pozostawali w domach i nie otwierali okien. Akcję utrudniał też silnie wiejący wiatr.

Czytaj więcej

Skomentuj