Związek Pracodawców Gospodarki Odpadami apeluje do organów, instytucji i osób odpowiedzialnych w państwie za przestrzeganie prawa o wyegzekwowanie obowiązku zlecania odbioru odpadów komunalnych tylko i wyłącznie w procedurze przetargowej.

– Pomimo całkowicie jasnych zapisów ustawowych, wiele firm nie wykonuje tego obowiązku, a niemało gmin oraz instytucji predystynowanych do monitorowania, kontroli i egzekucji (urzędy marszałkowskie, WIOŚ) przymyka oczy na to jawne łamanie całkowicie konkluzywnego przepisu prawa – uważa ZPGO.

Związek apeluje także wyegzekwowanie obowiązku bezpośredniego i bezwyjątkowego odtransportowywania odpadów odbieranych od mieszkańców do uprawnionych instalacji, tzw. RIPOK-ów.

– Wyuczona bezsilność, niezrozumiała i sprzyjająca korupcji bezczynność organów władzy publicznej, przewlekłość i rozmywanie procesu wymuszania działań zgodnych z prawem, nie stanowi dobrego przykładu dla obywateli, a słabość struktur państwa rozzuchwala nieuczciwych uczestników obrotu gospodarczego – czytamy w apelu ZPGO.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

2 Komentarze

  1. dokładnie jak piszą – bezczynność, bierność, perdzistołkarstwo urzędasów i pracowników urzędów marszałkowskich, wiosiów, sanepidów itp. jest wodą na młyn do działania działaczy-mataczy, kombinatorów, pseudo-ripoków. Welcome to Poland

Skomentuj