Większość firm zwiększa inwestycję w zrównoważony rozwój

Większość firm zwiększa inwestycję w zrównoważony rozwój
Cza
24.07.2023, o godz. 9:35
czas czytania: około 3 minut
0

Zgodnie z opublikowanym przez firmę Honeywell we współpracy z Grupą Futurum wskaźnikiem Environmental Sustainability Index za III kw. br. znaczna większość globalnych firm planuje zwiększyć inwestycje wspierające cele w zakresie zrównoważonego rozwoju. I to pomimo niepewności gospodarczej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Czwarta edycja kwartalnego indeksu wskazuje, że inwestycje w zrównoważony rozwój rosną i będą rosły, częściowo dzięki otoczeniu politycznemu i regulacyjnemu:

  • 86 proc. z 751 ankietowanych globalnych firm wskazało, że planuje zwiększyć swoje budżety na zrównoważony rozwój
  • 7 na 10 ankietowanych firm stwierdziło, że otoczenie polityczne i regulacyjne miało pozytywny wpływ na ich inicjatywy w zakresie zrównoważonego rozwoju w ciągu ostatnich 12 miesięcy
  • 74 proc. respondentów stwierdziło, że jest optymistycznie nastawionych do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju, szczególnie w odniesieniu do celów energetycznych na 2030 r. – duża liczba, ale o 3 punkty procentowe niższa niż w ujęciu za poprzedni kwartał
  • Zwiększenie budżetu dotyczy czterech kategorii zrównoważonego rozwoju: ewolucja i efektywność energetyczna, redukcja emisji, zapobieganie zanieczyszczeniom oraz obieg zamknięty/recykling
  • Poprawa transformacji i efektywności energetycznej to najważniejsze wyzwania zrównoważonego rozwoju we wszystkich regionach geograficznych, a 87 proc. respondentów wymienia je jako priorytet
  • Około 25 proc. i 20 proc. organizacji odpowiednio w Ameryce Łacińskiej i Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA) planuje zwiększyć swoje inwestycje w transformację i efektywność energetyczną o co najmniej 50 proc. w nadchodzących 12 miesiącach – przekraczając budżet zobowiązań podjętych w Ameryce Północnej i regionie Azji i Pacyfiku.

Zrównoważony rozwój najważniejszy dla przywództwa

Dla firm produkcyjnych i energetycznych zrównoważony rozwój stał się najwyższym priorytetem, a około 8 na 10 organizacji w obu sektorach wymienia cele zrównoważonego rozwoju jako najważniejszą inicjatywę na nadchodzące sześć miesięcy. Firmy te wskazują, że zrównoważony rozwój znacznie wyprzedza ich inne priorytety korporacyjne, w tym wyniki finansowe, wzrost rynku i rozwój siły roboczej.

— Najnowsze dane płynące z Environmental Sustainability Index potwierdzają, że duże globalne firmy nadal dotrzymują kroku i inwestują w technologię i personel, aby osiągnąć swoje cele w zakresie zrównoważonego rozwoju środowiska — mówi Evan van Hook, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Honeywell. — Zrównoważony rozwój jest najważniejszy dla przywództwa i aktywizuje personel najwyższego szczebla, aby zwiększyć zaangażowanie i adekwatność do objętych celów. W Honeywell jesteśmy na dobrej drodze do wywiązania się z naszego zobowiązania do osiągnięcia celów na rok 2035 i pomagamy naszym klientom zrobić to samo dzięki naszym gotowym rozwiązaniom.

Firmowy optymizm

Najnowsza edycja ankiety wykazała również, że raportowanie na temat zrównoważonego rozwoju jest na dobrym poziomie, a 93 proc. ankietowanych firm ma wdrożony proces raportowania. 82 proc. organizacji jest optymistycznie nastawionych, że ich metody raportowania spełnią wymagania dotyczące ujawniania informacji, które mogą pojawić się w przyszłym roku. Zarządzanie procesem raportowania jest jednak nieco trudniejsze, ponieważ tylko 38 proc. twierdzi, że ma scentralizowaną osobę, która śledzi działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

— Czwarta publikacja Environmental Sustainability Index firmy Honeywell zapewnia nowy wgląd w to, w jaki sposób organizacje zgłaszają i śledzą swoje wcześniej ustalone zobowiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju — mówi Daniel Newman, główny analityk i założyciel The Futurum Group. — W tym kwartale obserwujemy wzrost inwestycji i przejrzystości działań, a także zrównoważone podejście do technologii i procesu, jeśli chodzi o osiąganie celów. Wchodząc w rok 2024, nie możemy się doczekać udostępnienia danych na temat naszego porównania rok do roku.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024