W bydgoskiej ekoelektrociepłowni zatrudnienie znajdzie ponad 50 osób. Właśnie rozpoczyna się rekrutacja. – Poszukiwania kadry rozpoczęliśmy od najważniejszych stanowisk w całym ZTPOK, czyli z-cy kierownika ds. utrzymania ruchu oraz z-cy kierownika ds. produkcji. Utrzymanie ciągłości funkcjonowania instalacji w sposób niezakłócony jest dla nas sprawą nadrzędną, dlatego poszukujemy osób decyzyjnych z odpowiednim doświadczeniem i uprawnieniami, którzy będą w stanie stworzyć oraz nadzorować zespół specjalistów – wyjaśnia Konrad Mikołajski, prezes spółki ProNatura.
Do pracy na tych stanowiskach poszukiwane są osoby z wyższym wykształceniem kierunkowym, doświadczeniem z branży energetycznej i ciepłowniczej oraz posiadające odpowiednie kompetencje. Aplikacje na te stanowiska można składać do 5 czerwca. W ciągu najbliższych dwóch tygodni stopniowo publikowane będą ogłoszenia na kolejne miejsca pracy.
Za dwa tygodnie ProNatura zorganizuje specjalne spotkanie informacyjne. We wtorek 9 czerwca w godzinach od 16 do 19 będą mogli w nim uczestniczyć wszyscy zainteresowani pracą w ProNaturze. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele różnych działów spółki, którzy będą rozmawiać z aplikantami o specyfice pracy w Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych. – Z pierwszej ręki dowiedzą się kogo firma poszukuje, jakie trzeba mieć doświadczenie, jakie są możliwości rozwoju zawodowego – tłumaczy K. Mikołajski. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji dostępne będą na stronie www.pronatura.bydgoszcz.pl. – Zakładamy, że do 27 lipca wyłonimy odpowiednich pracowników i poznamy całą kadrę ekoelektrociepłowni, która ruszy pod koniec tego roku – dodaje K. Mikołajski.
Bydgoska elektrociepłownia powstaje na terenie Parku Przemysłowo-Technologicznego. Inwestycja przy ul. Ernsta Petersona 22 jest już na ukończeniu. Obecnie trwa wykonywanie i utwardzanie dróg łączących poszczególne budynki oraz placów wewnętrznych. Budynki będą również połączone instalacjami i w tym miesiącu kontynuowany jest montaż połączeń pomiędzy nimi. Także rampa najazdowa, prowadząca do bunkra z odpadami zyskuje swój ostateczny kształt. Ponadto montowane są DSC centralnej dyspozytorni (system odpowiadający za sterowanie i wizualizację procesu przemysłowego posiadający wspólną bazę danych dla sterowania i wizualizacji). W budynku administracyjnym prowadzone są prace wykończeniowe.
Projekt budowy Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów dla Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Metropolitalnego współfinasowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Komentarze (0)