Na wrocławskim Rynku powstał fragment gładszej nawierzchni. Przestrzenie między kostką brukową zostały, zamiast piaskiem, wypełnione żywicą epoksydową.

Wszystko po to, aby łatwiej było się poruszać po Rynku. Wygładzona powierzchnia zapewni bezpieczeństwo przede wszystkim paniom na obcasach oraz niepełnosprawnym na wózkach, których kółka zapadały się w szczeliny między kostką. Chcielibyśmy, aby Rynek był przystosowany dla wszystkich, bez barier – mówi Bartłomiej Skrzyński, rzecznik Urzędu Miasta ds. osób niepełnosprawnych. Wstępne plany przewidują w pierwszej kolejności wygładzenia pasa między chodnikiem, a latarniami, dookoła Rynku dodaje.

48 m2 zostało próbnie pokryte materiałem żywicznym. – W innych miastach technologia ta była już wykorzystywana przy rekonstrukcji fontanny (Bydgoszcz), czy do uzupełniania nierówności w rynku (Kraków). Kolorystykę można swobodnie dopasować do potrzeb. Spoina jest odporna na temperatury oraz mechaniczne uszkodzenia. Największą jej zaletą jest naturalny wygląd i wytrzymałość do kilkunastu lat – tłumaczy prezes firmy Poltrade Zbigniew Halski.

Mały fragment na Rynku to darmowy „próbnik” dla miasta. Jeżeli się sprawdzi, jest szansa na zastosowanie takiego rozwiązania na większej powierzchni.

źródło: wroclaw.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj