Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

100 nowych projektów prezydenta Warszawy

100 nowych projektów prezydenta Warszawy
R.G.
02.07.2024, o godz. 9:42
czas czytania: około 3 minut
0

W związku z rozpoczęciem nowej kadencji warszawskich władz samorządowych, Prezydent miasta stołecznego Warszawy, Rafał Trzaskowski zaprezentował 100 kolejnych priorytetowych inicjatyw przeznaczonych do realizacji w tym mieście. Zalicza się do nich m.in. plan przebudowy ulicy Okrzei na Pradze, a także realizacja programu pn. „Warszawa Chroni”.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

– Bardzo się cieszę, że udało się nam zrealizować większość z zapowiedzianych wcześniej działań – powiedział prezydent Rafał Trzaskowski. – Do zadań tych zaliczę między innymi powstanie Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego, a także most pieszo-rowerowy, który co prawda z początku wzbudzał pewne kontrowersje, jednak ostatecznie mieszkańcy Warszawy szybko się do niego przekonali. Cieszy mnie też to, że w zakresie programów miękkich, które służą mieszkańcom nieustannie, praktycznie wszystkie moje propozycje zostały już zrealizowane, z programem darmowych żłobków włącznie.

Ponad 70 mln zł na bezpieczeństwo

Ważnym elementem niedawnej kampanii wyborczej prezydenta Trzaskowskiego była kwestia bezpieczeństwa, ze sztandarowym programem dotyczącym zwiększania odporności miasta na różnego rodzaju zagrożenia i kryzysy, pod nazwą: „Warszawa Chroni”.

– To bardzo ważne, szczególnie że podczas ostatniej sesji, radni Rady miasta stołecznego Warszawy zatwierdzili przyznanie ponad 70 milionów złotych na realizację powyższego programu, który zakłada konkretne działania inwestycyjne, ze szczególnym uwzględnieniem zapewnienia bezpieczeństwa dostępu do wody, zakupu sprzętu drogowego, cystern do wody i rozbudowy monitoringu, a także działania edukacyjne – podkreśla prezydent Rafał Trzaskowski i dodaje, że: – Docelowo program „Warszawa Chroni”, to niemal 120 milionów złotych wydanych na bezpieczeństwo warszawianek i warszawiaków.

Nowe centrum i przedsiębiorcy

Z początkiem obecnej kadencji samorządu, szczególnie dwa obszary działania zyskać mają priorytetowe znaczenie. To projekt pt.: „Nowe Centrum Warszawy”, obejmujący zarówno „zieloną” przebudowę ulic: Chmielnej, Brackiej, placu Centralnego, ul. Złotej, ul. Zgoda i ul. Kruczej, kwestie kulturalne (Muzeum Sztuki Nowoczesnej), a także nowe podejście do przedsiębiorców działających w centrum.

– Chcemy by zmiany, które postępują w sercu stolicy swoim zasięgiem obejmowały coraz szersze obszary, wkraczając też na drugi brzeg Wisły – wyjaśnia Rafał Trzaskowski. – Stąd nasz plan przebudowy ulicy Okrzei i lepszego połączenia ulicy Karowej z mostem, dzięki budowie przejścia dla pieszych przez Wisłostradę. To projekt przeprowadzenia ruchu z Bulwarów na stronę praską. Dodam, że część prac zakończy się jeszcze podczas obecnych wakacji.

Warszawa najlepszym miejscem do życia

Jak zapewnia prezydent miasta stołecznego Warszawy, do tej pory stolica była najlepszym miastem do pracy, a teraz nadszedł czas, żeby miasto to stało się najlepszym miejscem do życia.

– 15 lat temu ludzie przyjeżdżali do Warszawy, głównie z powodu pracy, dzisiaj przyciąga ich także standard życia – zauważa prezydent Rafał Trzaskowski. – Stąd ten podział tematyczny naszych zadań na: stolicę wygody, stolicę wolnego czasu i stolicę zieleni. Zapewniam, że inwestycje nadal są bardzo ważne, ale nie możemy zapominać, że do miasta przyciągają ludzi tak zwane projekty miękkie. W odniesieniu do powyższych zagadnień związanych z tworzeniem standardu życia w Warszawie, powstają więc nowe parki, takie jak Park nad Południową Obwodnicą Warszawy (POW) czy Park Żerański. Realizowane są też kolejne pomysły nastawione na retencję, dużą i małą, w miejskich budynkach powstają panele słoneczne, a na torach sadzony jest rozchodnik. Trwa również  rozbetonowanie wielu przestrzeni – dodaje prezydent Warszawy.

Światowa perspektywa prezydenta

Prezydent Rafał Trzaskowski zapewnia również, że Ośrodek Nowa Skra, tor łyżwiarski na Stegnach, czy baseny na Namysłowskiej – to projekty, dla tych osób, które pragną aktywnie spędzać czas. Natomiast dla miłośników kultury – poza otwarciem Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MSN), czy nową siedzibą Sinfonii Varsovii – powstają nowe domy kultury (Żoliborz i Śródmieście). Dotyczy to nie tylko w centrum, bo trwa również budowa Kulturoteki w Wesołej.

– Większość projektów już jest w fazie realizacji, ale sukcesywnie dodawane są też nowe – mówi prezydent Trzaskowski. – Jestem przekonany, że nawet mimo trudnych sytuacji, za 5 lat warszawianki i warszawiacy będą żyć w jednym z najlepszych miast na świecie. 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Gospodarka i samorząd
css.php
Copyright © 2024