1 / 17

Jak gospodarka odpadami wyglądała 25 lat temu i w jakim obecnie jest stanie, a także jakie są perspektywy jej rozwoju – tego będzie można się dowiedzieć na jubileuszowym zjeździe Krajowego Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast, który rozpoczyna się w przyszłym tygodniu.

O spojrzenie na zmiany w gospodarce odpadami na przestrzeni ostatnich 25 lat pokusi się dr inż. Barbara Kozłowska, autorka wielu podsumowań dla branży gospodarki odpadami. Ten referat otworzy uroczystości 25-lecia KFDZOM, które rozpoczną się 17 maja w Serocku i potrwają trzy dni.

Tematem drugiego dnia zjazdu będzie ewolucja gospodarki odpadami, zmiany w prawie, ekonomice, a także technologiach zagospodarowania odpadów i ich termicznego przekształcania (Sesja 25-lecia KFDZOM).  Głos zabiorą autorytety w poszczególnych dziedzinach: prof. Marek Górski, prof. Zbigniew Grzymała, prof. Andrzej Jędrczak, dr inż. Piotr Manczarski, prof. Tadeusz Pająk.

– Każdy ze swojej dziedziny mówić będzie o tym, jak gospodarka odpadami wyglądała 25 lat temu, z jakiej pozycji startowaliśmy, o obecnym stanie i o perspektywie, czyli kierunkach rozwoju – zapowiada Wojciech Janka, prezes KFDZOM.

Rozważania na temat zmian w gospodarce odpadami będą wstępem do analiz obecnych i przyszłych wyzwań, którym muszą stawić czoła managerowie najwyższego szczebla gospodarki odpadami.  O nieuchronnej w tych czasach zmianie modelu zarządzania i przywództwa w firmie opowie dr Stanisław Kownacki. Pojawi się nurtujący branżę temat zamówień wewnętrznych, tzw. in house w ujęciu nowych rozstrzygnięć przetargowych (wystąpienie Iwony Poleszak-Kuzdro ze spółki HSM Polska). W programie zjazdu nie zabraknie tematu, który jest jednocześnie wyzwaniem dla branży: gospodarki o obiegu zamkniętym.  Zagadnienie to omówi Tomasz Wojciechowski, prezes firmy GWDA.

25-lecie KFDZOM to okazja do podsumowania i uhonorowania wysiłku osób, które budują od lat gospodarkę odpadami. Odznaki Ministra Środowiska, dyplomy z podziękowaniami za pracę na rzecz budowy krajowej gospodarki odpadami, medale trafią do rąk osób, które miały przez te lata kluczowy wpływ na branżę. Nadchodzący Zjazd będzie także czasem wspomnień z zasłużonymi seniorami, gośćmi honorowymi.  Zgodnie z tradycją, na zakończenie rozegrany zostanie turniej bowlingowy.

Otoczeniem dla rozmów biznesowych i towarzyskich będą stoiska wystawców, oferujących produkty, technologie przetwarzania i zagospodarowania odpadów, sprzęt i pojazdy specjalistyczne, akcesoria służące wykonywaniu codziennej pracy, oprogramowanie i usługi informatyczne czy pakiety finansowe.

Czytaj więcej

Skomentuj