PILNE!

Z informacji o wyniku naboru na stanowisko Głównego Inspektora Ochrony Środowiska opublikowanej na stronie KPRM wynika, iż nowym GIOŚ zostanie Joanna Piekutowska

25 lat i 50. Zjazd Krajowego Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast w przyszłym tygodniu

25 lat i 50. Zjazd Krajowego Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast w przyszłym tygodniu
Emilia Seweryn
12.05.2017, o godz. 15:36
czas czytania: około 2 minut
0

Jak gospodarka odpadami wyglądała 25 lat temu i w jakim obecnie jest stanie, a także jakie są perspektywy jej rozwoju - tego będzie można się dowiedzieć na jubileuszowym zjeździe Krajowego Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast, który rozpoczyna się w przyszłym tygodniu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

O spojrzenie na zmiany w gospodarce odpadami na przestrzeni ostatnich 25 lat pokusi się dr inż. Barbara Kozłowska, autorka wielu podsumowań dla branży gospodarki odpadami. Ten referat otworzy uroczystości 25-lecia KFDZOM, które rozpoczną się 17 maja w Serocku i potrwają trzy dni.

Tematem drugiego dnia zjazdu będzie ewolucja gospodarki odpadami, zmiany w prawie, ekonomice, a także technologiach zagospodarowania odpadów i ich termicznego przekształcania (Sesja 25-lecia KFDZOM).  Głos zabiorą autorytety w poszczególnych dziedzinach: prof. Marek Górski, prof. Zbigniew Grzymała, prof. Andrzej Jędrczak, dr inż. Piotr Manczarski, prof. Tadeusz Pająk.

– Każdy ze swojej dziedziny mówić będzie o tym, jak gospodarka odpadami wyglądała 25 lat temu, z jakiej pozycji startowaliśmy, o obecnym stanie i o perspektywie, czyli kierunkach rozwoju – zapowiada Wojciech Janka, prezes KFDZOM.

Rozważania na temat zmian w gospodarce odpadami będą wstępem do analiz obecnych i przyszłych wyzwań, którym muszą stawić czoła managerowie najwyższego szczebla gospodarki odpadami.  O nieuchronnej w tych czasach zmianie modelu zarządzania i przywództwa w firmie opowie dr Stanisław Kownacki. Pojawi się nurtujący branżę temat zamówień wewnętrznych, tzw. in house w ujęciu nowych rozstrzygnięć przetargowych (wystąpienie Iwony Poleszak-Kuzdro ze spółki HSM Polska). W programie zjazdu nie zabraknie tematu, który jest jednocześnie wyzwaniem dla branży: gospodarki o obiegu zamkniętym.  Zagadnienie to omówi Tomasz Wojciechowski, prezes firmy GWDA.

25-lecie KFDZOM to okazja do podsumowania i uhonorowania wysiłku osób, które budują od lat gospodarkę odpadami. Odznaki Ministra Środowiska, dyplomy z podziękowaniami za pracę na rzecz budowy krajowej gospodarki odpadami, medale trafią do rąk osób, które miały przez te lata kluczowy wpływ na branżę. Nadchodzący Zjazd będzie także czasem wspomnień z zasłużonymi seniorami, gośćmi honorowymi.  Zgodnie z tradycją, na zakończenie rozegrany zostanie turniej bowlingowy.

Otoczeniem dla rozmów biznesowych i towarzyskich będą stoiska wystawców, oferujących produkty, technologie przetwarzania i zagospodarowania odpadów, sprzęt i pojazdy specjalistyczne, akcesoria służące wykonywaniu codziennej pracy, oprogramowanie i usługi informatyczne czy pakiety finansowe.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Envicon – po enviconie od 13.12.2023 AD1A

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

DSK BIOODPADY 2024 [AD1d ODPADY] 16.01-27.02.24

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024