Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

3 miliony zł do wzięcia. Rusza katowicki Zielony Budżet

3 miliony zł do wzięcia. Rusza katowicki Zielony Budżet
R.G.
22.03.2023, o godz. 14:23
czas czytania: około 2 minut
0

Jak informuje Urząd Miasta w Katowicach, od wtorku, 4 kwietnia br., mieszkańcy Katowic będą mogli zgłaszać swoje propozycje do tzw. Zielonego Budżetu. Na dofinansowanie zielonych projektów przeznaczono kwotę w wysokości 3 mln złotych.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

– Poprzednie edycje Zielonego Budżetu miasta Katowice pokazały, że mieszkańcy doskonale wiedzą, czego potrzebują w swoim otoczeniu oraz potrafią wskazać, które działania proekologiczne są dla nich najważniejsze – wyjaśnia dr Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Ubiegłoroczny rekord 222 zgłoszonych pomysłów do Zielonego Budżetu jest tego dobitnym potwierdzeniem. W związku z tym, jestem przekonany, że także w tym roku pojawi się wiele ciekawych pomysłów, które będą pozytywnie wpływać na środowisko naturalne w naszym mieście.

Nabór do 28 kwietnia br.

Mieszkańcy Katowic mogą zgłaszać swoje projekty w terminie, od 4 do 28 kwietnia.

Zgłoszone wnioski przejdą weryfikację formalną i merytoryczną. A w ostatnim etapie procedury zatwierdzania, komisja złożona z przedstawicieli UM w Katowicach i zewnętrznych ekspertów wybierze najciekawsze projekty, które zostaną zrealizowane w kolejnym roku.

3 mln zł do podziału

Podobnie jak w poprzednich latach, także i w tej edycji Zielonego Budżetu, na zgłoszone projekty przeznaczono kwotę 3 mln złotych, z których 2,4 mln zł rozdzielono pomiędzy 22 dzielnice w ramach wniosków lokalnych, natomiast 600 tys. złotych przeznaczono na realizację zadań o charakterze ogólnomiejskim.

Kto zwycięży?

– Najlepsze projekty to te, które z założenia są dobre dla środowiska naturalnego czy też  bytowania zwierząt – informuje Mieczysław Wołosz, dyrektor Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach. – W ramach tej procedury realizujemy zadania dotyczące między innymi zazielenienia przestrzeni publicznej, rewitalizacji zieleni skwerów i parków, tworzenia łąk kwietnych, ale również projekty związane z programami dotyczącymi zwierząt – podkreśla dyrektor Wołosz.

Podstawą konsultacje społeczne

Dodajmy, że Zielony Budżet miasta Katowice to proces przebiegający w oparciu o konsultacje społeczne, który ma także dopomóc miejskiemu samorządowi w diagnozowaniu potrzeb mieszkańców Katowic w zakresie szeroko pojętej ekologii i ochrony środowiska.

Nasadzenia, rewitalizacje i edukacja

W ramach Zielonego Budżetu zgłaszać można zadania takie jak: nasadzenia drzew i krzewów, rewitalizację zieleni małych skwerów, tworzenie łąk kwietnych czy też warsztaty edukacyjne w zakresie ochrony przyrody i ekologii.

Realizacje za 7,5 mln zł

Warto wspomnieć, że w trzech dotychczasowych edycjach Zielonego Budżetu mieszkańcy złożyli 514 propozycji. Do tej pory wybranych do realizacji zostało 239 zadań na kwotę przekraczającą 7,5 mln złotych.

Jak składać wnioski?

Więcej informacji o składaniu wniosków i Zielonym Budżecie w Katowicach, znaleźć można na tematycznej internetowej stronie: przejdź

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024