Nawet milion euro wsparcia można uzyskać w programie redukcji odpadów promującym gospodarkę o obiegu zamkniętym z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). Pieniądze rozdysponuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Jesteś przedsiębiorcą lub pracujesz w organizacji pozarządowej i masz pomysł, jak zmniejszyć produkcję odpadów, wydłużyć czas przydatności surowców czy materiałów, a może wiesz, jak ograniczyć zużycie produktów? Jeżeli chociaż raz w myślach powiedziałeś „tak”, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! – pisze resort w swoim komunikacie.

22 lipca rusza nabór finansowany z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), w którym można uzyskać nawet milion euro wsparcia na projekt wzmacniający realizację gospodarki o obiegu zamkniętym.

Budżet nowego konkursu to 3 mln euro. Nabór ma wzmocnić zrównoważony rozwój gospodarki oraz wesprzeć skuteczne funkcjonowanie społeczeństwa i środowiska w dobie zmian klimatycznych.

O wsparcie w szczególności mogą ubiegać się projekty związane ze zrównoważoną produkcją przemysłową oraz konsumpcją i z zakresu biogospodarki.

Minimalna kwota dofinansowania jednego projektu wynosi 300 tys. euro, a maksymalnie można ubiegać się o wsparcie w wysokości 1 mln euro. Wkład własny wnioskodawcy to wartość 15% kosztów kwalifikowalnych.

Nabór rozpocznie się 22 lipca i potrwa do 22 września 2020 r.

Czytaj więcej

Skomentuj