Projekt skanalizowania okolicznych miejscowości gminy Żnin znalazł się na 12 miejscu listy rankingowej w skali kraju. Dzięki temu gmina uzyskała 4,5 mln złotych dofinansowania z europejskiego Funduszu Spójności.

Gmina Żnin jako jedna z dwóch w województwie kujawsko – pomorskim otrzymała dofinansowanie z europejskiego Funduszu Spójności.  Pieniądze zostaną przeznaczone na podłączenie prawie 270 posesji do miejskiej kanalizacji. Cała inwestycja kosztować ma ponad 8 mln złotych. To zdaniem władz gminy teraz jedna z najważniejszych inwestycji.

Po zakończeniu kolejnego etapu prac z sieci korzystać będzie ponad 1100 nowych użytkowników. Kanalizacja sanitarna ma powstać w Podgórzynie, Jaroszewie, a także na obrzeżach Żnina. Obecnie na terenie gminy do systemu kanalizacji podłączonych jest około 85 % gospodarstw. Mieszkańcy miejscowości, które mają być skanalizowane obawiają się jednak wysokich kosztów inwestycji. Zdaniem urzędników średni koszt podłączenia kanalizacji do gospodarstwa domowego to od 700 do 1000 złotych.

Inwestycja ma ruszyć już pod koniec lipca. Nowa sieć kanalizacyjna ma byc oddana do użytku jeszcze w tym roku.

Źródło: wodkaneko.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj