Projekt skanalizowania okolicznych miejscowości gminy Żnin znalazł się na 12 miejscu listy rankingowej w skali kraju. Dzięki temu gmina uzyskała 4,5 mln złotych dofinansowania z europejskiego Funduszu Spójności.

Gmina Żnin jako jedna z dwóch w województwie kujawsko – pomorskim otrzymała dofinansowanie z europejskiego Funduszu Spójności.  Pieniądze zostaną przeznaczone na podłączenie prawie 270 posesji do miejskiej kanalizacji. Cała inwestycja kosztować ma ponad 8 mln złotych. To zdaniem władz gminy teraz jedna z najważniejszych inwestycji.

Po zakończeniu kolejnego etapu prac z sieci korzystać będzie ponad 1100 nowych użytkowników. Kanalizacja sanitarna ma powstać w Podgórzynie, Jaroszewie, a także na obrzeżach Żnina. Obecnie na terenie gminy do systemu kanalizacji podłączonych jest około 85 % gospodarstw. Mieszkańcy miejscowości, które mają być skanalizowane obawiają się jednak wysokich kosztów inwestycji. Zdaniem urzędników średni koszt podłączenia kanalizacji do gospodarstwa domowego to od 700 do 1000 złotych.

CCJ 300 x 250

Inwestycja ma ruszyć już pod koniec lipca. Nowa sieć kanalizacyjna ma byc oddana do użytku jeszcze w tym roku.

Źródło: wodkaneko.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj