Na jednym ładowaniu samochodem Renault Zoe można przejechać nawet do 300 km. Auta mają silnik o mocy 92 KM, automatyczną skrzynię biegów i szereg dodatkowych opcji, w tym system multimedialny, wbudowaną nawigację GPS, a także system kontroli ciśnienia w oponach.
Maksymalna prędkość Renault Zoe to 135 km/h. Pojazd do 100 km/h rozpędza się w 13,2 s. Wyposażony jest dodatkowo w system odzyskiwania energii, dzięki czemu akumulator częściowo ładuje się w trakcie jazdy. Wszystkie pojazdy, zostały wyprodukowane w 2018 r.
– We Wrocławiu staramy się od dłuższego okresu dbać o to, żeby nasze miasto było coraz czystsze. Polityka, która jest podejmowana w tym zakresie niewątpliwie dotyczy elektromobilności – mówi Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia.
Wrocławscy urzędnicy podkreślają zalety aut elektrycznych. – To nie są tylko miejsca i parkingi zarezerwowane dla tych aut, ale również możliwość poruszania się po drogach dostępnych tylko dla autobusów i komunikacji zbiorowej, jak również przejazdów po centrum, gdzie jest to zakazane normalnym samochodom. To duża przyjemność. Zachęcam tych, którzy nie korzystali jeszcze z pojazdów elektrycznych, żeby się przejechali po placu Teatralnym czy po ulicy Szewskiego – mówi Jakub Mazur.
Z kolei Ken Nawrot, prezes firmy Nawrot, która przekazała Vozilli 40 samochodów Renault Zoe powiedział, że kierunek ekologii, w branży motoryzacyjnej w Polsce dopiero się zaczyna, tym bardziej jest to duża wartość, iż firma ma swój udział projekcie, w którym upatruje duży potencjał.
– Dzięki niemu wychodzimy poza standardy, dając naszym potencjalnym klientom możliwość poznania zalet samochodów elektrycznych. Pokazujemy także, że Vozilla to świetna alternatywa do posiadania własnego samochodu i wybierając takie rozwiązanie wspieramy elektromobilość i realnie wpływamy na poprawę środowiska w naszym najbliższym otoczeniu – stwierdził Ken Nawrot.
Komentarze (0)