Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

5 firm chętnych do budowy kładki w Krakowie

5 firm chętnych do budowy kładki w Krakowie
R.G.
09.05.2023, o godz. 12:50
czas czytania: około 2 minut
0

Aż 5 firm zgłosiło swoje oferty w ramach przetargu na budowę kładki dla pieszych i rowerzystów, która przez Wisłę połączyć ma krakowskie Stare Miasto z Dębnikami i Podgórzem. Jednak krakowski magistrat - jak zapowiada - zmuszony będzie szukać dodatkowych środków na realizację tego zadania. Jest tak dlatego, że wszystkie złożone oferty przekraczają kwotę zaplanowaną w dokumentach finansowych przetargu - a najniższa z nich o około 18,7 mln zł.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Kładka Kazimierz–Ludwinów zyskać ma długość ok. 130 m, szerokość prawie 14 m, a w najwyższym punkcie ma osiągnąć wysokość blisko 16 m. Docelowo, w ciągu kilku lat, kładka połączy bulwar Inflancki między ulicami Skawińską a Wietora, po stronie Kazimierza, z bulwarem Wołyńskim w pobliżu ulicy Ludwinowskiej.

Uprawnienia i skrócenie podróży

Przeprawa zapewnić ma dogodne połączenie dla pieszych i rowerzystów z pominięciem istniejących mostów drogowych. W efekcie oznacza to usprawnienie podróży i skrócenie czasu dojazdu pomiędzy obszarami miasta zlokalizowanymi po przeciwnych stronach Wisły.

Tereny sąsiadujące z tą przeprawą staną się też bardziej atrakcyjne dla mieszkańców. Budowa kładki zwiększy również wykorzystanie walorów Wisły oraz jej bulwarów. Sama realizacja inwestycji miałaby potrwać ok. 26 miesięcy od momentu podpisania umowy z wykonawcą.

65 mln zł dofinansowania 

Zadanie uzyskało rządowe dofinansowanie w wysokości 65 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych.

Kładka Kazimierz–Ludwinów realizowana będzie według koncepcji Biura Projektów Lewicki Łatak. Obiekt mostowy składać się ma z trzech połączonych ze sobą konstrukcji, tworzonych przez dwa stalowe łuki o zmiennej sztywności, zamocowane w masywnych żelbetowych podporach (przyczółkach) i środkowego pomostu widokowego oraz środkowego pomostu widokowego.

Przetarg na wykonanie tej inwestycji realizowany jest przez Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie. W ciągu najbliższych tygodni dowiemy się, kto dokładnie zostanie wykonawcą nowej kładki dla pieszych i rowerzystów.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024