Od dziś (17.04.2015) do 29 grudnia br. przedsiębiorcy mogą starać się o dofinansowanie inwestycji wykorzystujących odnawialne źródła energii. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków w ramach programu “Bocian”.

Celem programu Bocian jest ograniczenie lub uniknięcie emisji CO2 poprzez zwiększenie produkcji energii z instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii (OZE). Na wsparcie finansowe mogą liczyć przedsięwzięcia m. in. takie jak: elektrownie wiatrowe, systemy fotowoltaiczne, małe elektrownie wodne, wielkoformatowe elektrownie słoneczne, biogazownie, instalacje wytwarzania biogazu rolniczego, a także źródła ciepła opalane biomasą czy pozyskiwanie energii z wód geotermalnych.

Z dofinansowania w formie pożyczki mogą skorzystać przedsiębiorcy realizujący inwestycje z zakresu OZE na terenie Polski. Maksymalna kwota kredytu na warunkach preferencyjnych wynosi 40 mln zł, a oprocentowanie – nie mniej niż 2 procent w skali roku.

“Bocian” będzie realizowany w latach 2015-2023, a jego całkowity budżet wynosi do 570 mln zł. Nabór wniosków do programu “Bocian” będzie trwał od 17 kwietnia do 29 grudnia lub do wyczerpania środków.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat programu oraz jego treścią na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

[poll id=”8″]

Czytaj więcej

Skomentuj