Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

60 mln zł na inwestycje związane m.in. z pozyskiwaniem deszczówki

60 mln zł na inwestycje związane m.in. z pozyskiwaniem deszczówki
jwo/PAP
04.05.2020, o godz. 8:07
czas czytania: około 1 minuty
0

W czerwcu rusza kolejny nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji miejskich zwiększających ilość retencjonowanej wody - poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Jest na to 60 mln zł.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Z Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) samorządy będą mogły uzyskać wsparcie na gospodarowanie wodami opadowymi w miastach, zbieranie i retencjonowanie wody opadowej czy budowę i modernizację sieci kanalizacji deszczowej.

– Projekty mają dwa główne zadania: zwiększyć odporności polskich miast na zjawiska takie jak ulewy oraz powodzie błyskawiczne, a także przygotować je do walki ze skutkami suszy, dzięki retencjonowaniu wody i wykorzystaniu jej wtedy gdy brakuje opadów” – mówi  minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Minister dodaje, że obecnie realizowane są 44 projekty, które mają przeciwdziałać zmianom klimatu na łączną kwotę dofinansowania unijnego ponad 1 mld zł.

Zatrzymywanie wody z opadów – jak zaznacza MFiPR – jest skuteczną metodą przeciwdziałania suszy na terenach leżących poza dolinami rzek, czyli na obszarze ponad 90 proc. powierzchni kraju.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ad2 pk plus [od 02.09.25]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2026