Reklama

AD1A PTAK GARDEN WARSAW EXPO [19.11-19.12.24]

Pomorze chce OZE zamiast atomu

Pomorze chce OZE zamiast atomu
ml
12.02.2016, o godz. 9:52
czas czytania: około 2 minut
0

Wyniki najnowszych badań przeprowadzonych przez TNS Polska dla Fundacji Greenpeace Polska wskazują, że mieszkańcy Pomorza są przeciwni budowie elektrowni jądrowej w ich regionie i w Polsce oraz że opowiadają się za rozwojem odnawialnych źródeł energii.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1a regionalne Radomsko [31.10 – 2.12.2024]

Aż 71% Pomorzan chce, żeby rząd zrezygnował z planów budowy elektrowni jądrowej na rzecz inwestycji w OZE. W sytuacji wyboru pomiędzy elektrowniami wiatrowymi offshore, a elektrownią jądrową aż 79% respondentów preferuje tę pierwszą inwestycję.

OZE i efektywność energetyczna

Zapytani o priorytety dla rozwoju źródeł energii na terenie województwa pomorskiego respondenci zgodnie stawiają na OZE i efektywność energetyczną. Trzech na czterech mieszkańców województwa pomorskiego (76%) uważa, że województwo powinno stawiać przede wszystkim na rozwój inwestycji opartych o surowce i źródła odnawialne. Na drugim miejscu respondenci wskazują na potrzebę oszczędzania energii i zwiększania efektywności energetycznej (44%) w skali regionu. Zaledwie 15% wskazuje na potrzebę rozwijania na Pomorzu energetyki jądrowej.

Zrezygnujmy z atomu

Podobne nastawienie charakteryzuje mieszkańców Pomorza w odniesieniu do polityki energetycznej Polski, którą według nich rząd powinien realizować. Pomorzanie na pierwszym miejscu stawiają na politykę energetyczną Polski opartą o surowce i źródła odnawialne (73%), na drugim miejscu jest oszczędzanie energii i efektywność energetyczna (40%), tylko 18% Pomorzan stawia na politykę energetyczną opartą o atom.

Badanie TNS Polska pokazuje ponadto, że według zdecydowanej większości respondentów (71%) rząd powinien zrezygnować z planów budowy elektrowni jądrowej i w zamian wspierać inwestycje w odnawialne źródła energii. Przeciwnego zdania jest tylko 14% Pomorzan.

Badania opinii przeprowadzone zostały na przełomie stycznia i lutego br. przez TNS Polska na reprezentatywnej grupie mieszkańców województwa pomorskiego.

Raport z badań TNS “Stosunek mieszkańców województwa pomorskiego do energetyki jądrowej” z lutego 2016 roku jest dostępny TUTAJ.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024