Reklama

AD1A PTAK GARDEN WARSAW EXPO [19.11-19.12.24]

Jak powinna wyglądać zbiórka i recykling makulatury?

Jak powinna wyglądać zbiórka i recykling makulatury?
Katarzyna Błachowicz
10.01.2017, o godz. 9:37
czas czytania: około 2 minut
1

Jakie są koszty selektywnej zbiórki makulatury, jej zagospodarowania oraz recyklingu? Jakie parametry jakościowe są oczekiwane przez recyklerów? Czy obecne uwarunkowania rynkowe sprzyjają uzyskiwaniu coraz wyższych poziomów recyklingu? Jakie kroki należy poczynić, by je uzyskać?

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1 Regionalne Leszno [05.11 – 25.11.2024]

Podczas wtorkowego spotkania branżowego w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie omawiane będą kwestie związane ze zbiórką i recyklingiem papieru i kartonu.

Zaproszeni specjaliści zastanowią się nad efektywnością metod selektywnej zbiórki w kontekście obowiązku osiągnięcia do 2020 r. przez gminy 50-procentowego poziomu recyklingu i czy jest możliwość zwiększenia udziału odzyskiwanej makulatury.

Zapewne nie zabraknie omówienia wpływu na branżę nowego rozporządzenia w sprawie szczegółowego sposobu zbierania wybranych frakcji odpadów. Poza tym podczas spotkania eksperci pochylą się nad granicami opłacalności i problemami związanymi z recyklingiem.

Czytaj także >>> Minister Jan Szyszko podpisał nowe zasady selektywnej zbiórki odpadów

Nad tymi i innymi zagadnieniami  pochylą się przedstawiciele RIPOK-ów, organizacji odzysku oraz recyklerzy. Najważniejsze tematy poruszone podczas spotkania opisane zostaną w artykule, który ukaże się w pierwszym w tym roku wydaniu kwartalnika „Recykling”.

Przypominamy, że wtorkowa debata w siedzibie KIG w Warszawie to nie pierwsze tego typu spotkanie. Redakcja kwartalnika „Recykling” razem z Konkursem o Puchar Recyklingu zainicjowała w 2016 r. cykl branżowych rozmów poświęconych poszczególnym grupom surowców, jakim są odpady ze szkła, tworzyw sztucznych i papieru.

Do tej pory odbyły się dwie takie debaty – w kwietniu 2016 r. rozmawiano o problemach związanych ze zbiórką, sortowaniem i przygotowaniem do recyklingu szkła, natomiast w czerwcu 2016 r. szukano odpowiedzi na pytanie, co należy zrobić, by system gospodarki odpadami tworzyw sztucznych w Polsce mógł prawidłowo funkcjonować.

Co ważne, w spotkaniach wzięli udział przedstawiciele m.in. regionalnych instalacji przetwarzania odpadów komunalnych, recyklerzy i organizacje odzysku. Relacje z tych debat ukazały się w ubiegłorocznych wydaniach kwartalnika „ Recykling”.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (1)


Piotr Barczak

Komentarz #2387 dodany 2017-01-10 11:27:00

A gdzie przedstawiciele strony spolecznej w tych debatach??! Co do papieru to pragnę zwrócić Państwa uwagę na cikawy projet H2020 mający na celu zaadresowanie problemów w recyklingu papieru. Strona tego projetu to: http://impactpaperec.eu/en/home/ z podrowieniami, Piotr Barczak, Europejskie Biuro Ochrony Środowiska

Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024