Instytut Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (IGOZ) tworzy zespół polskich i zagranicznych specjalistów, którzy wspierają rozwój koncepcji gospodarki o obiegu zamkniętym (circular economy) w Polsce.
Idea, po przedstawieniu pakietu circular economy w 2015 r., stała się jedną z dominujących strategii rozwoju w Unii Europejskiej, określając nie tylko nowe zasady i wymagania w gospodarce odpadami, ale także w całym jej systemie ekonomicznym.
Działania na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym w Polsce są szczególnie ważne ze względu na nowe regulacje UE, która planuje m.in. zwiększenie poziomu recyklingu odpadów komunalnych do 70 proc.
Co najważniejsze, wyznaczane przez Komisję Europejską i Parlament Europejski ambitne cele na drodze do gospodarki o obiegu zamkniętym mają do 2030 r. przynieść krajom członkowskim ponad 600 mld euro oszczędności w przedsiębiorstwach oraz stworzyć ponad 2 mln nowych miejsc pracy. Im szybciej Polska osiągnie wyznaczone cele, tym większe będą korzyści odczuwalne przez każdego z nas – zarówno na poziomie krajowym, jak i gminnym.
Pomocą wszystkim zainteresowanym w rozsądnym, ekonomicznym, ale i ekologicznym dojściu do wyznaczonych celów pragnie służyć profesjonalny think tank – Instytut Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (IGOZ).
Zespół IGOZ skupia osoby i podmioty mające doświadczenie z wprowadzania założeń gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) w samorządach i przedsiębiorstwach. W celu realizacji swojej misji pomocy we wdrażaniu koncepcji GOZ w Polsce, Instytut Gospodarki o Obiegu Zamkniętym współpracuje również z naukowcami, organizacjami pozarządowymi oraz aktywistami.
Na Facebooku działa także specjalna grupa związana z instytutem.
PG
Komentarz #2739 dodany 2017-02-06 14:06:31
a kto finansuje tej Instytut...?