Nowe wzory oznaczeń zaprezentowano na specjalnej konferencji. System informacji będzie wdrażany od września, początkowo głównie w komunikacji miejskiej.
– Nowa księga SIM zawiera wszystkie elementy, na których powinien opierać się dobrze zaprojektowany, spójny i funkcjonalny system informacji – informuje Piotr Libicki, pełnomocnik Prezydenta ds. Estetyki Miasta.
– Określona została czcionka, podstawowe zasady konstruowania oznakowań w zależności od miejsca i odbiorcy, do którego skierowany jest komunikat, a także zestaw dedykowanych miastu atrakcyjnych ikon – dodaje plastyk miejski.
Zmieni się grafika przystanków – każdy z nich otrzyma nową, wyrazistą tablicę z nazwą. Wprowadzone zostanie też kolorowe oznaczenie linii tramwajowych. Numer każdej z nich będzie zaprezentowany w kółku z własną barwą.
System informacji miejskiej w Poznaniu to także oznakowanie terenów rekreacyjnych. W niewielkim fragmencie pojawiło się ono już w tym roku w ramach przystanków tramwaju wodnego na Warcie czy plaż miejskich. Wkrótce oznakowana ma być też Plażojada – szlak rowery łączący trzy poznańskie jeziora: Rusałka, Strzeszyńskie i Kierskie.
W przyszłym sezonie ustawione zostaną nowe ułatwienia dla turystów – pylony (słupy) informacyjne z mapami atrakcji i kierunkowskazami.
To tylko kilka z całej gamy oznaczeń, jakie obejmuje nowy system informacji miejskiej w Poznaniu. Oprócz tego zmieni się m.in. oznakowanie cmentarzy, ulic, tablic adresowych, węzłów komunikacyjnych, informacji pasażerskiej, czy terenów rekreacyjnych.
System będzie wdrażany stopniowo, tak by nie generować dodatkowych kosztów – zapowiadają poznańscy urzędnicy.
Komentarze (0)