Reklama

AD1A PTAK GARDEN WARSAW EXPO [19.11-19.12.24]

Martwy wieloryb miał 40 kg plastiku w żołądku

Martwy wieloryb miał 40 kg plastiku w żołądku
ko
20.03.2019, o godz. 8:03
czas czytania: około 1 minuty
0

Zyfia gęsiogłowa to ssak z rodziny waleni. Pracownicy Muzeum D'Bone Collector w ubiegły piątek odnaleźli martwego osobnika na wschód od miasta Davao na Filipinach.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1 Regionalne Leszno [05.11 – 25.11.2024]

W poście na Facebooku pracownicy muzeum napisali, że “zwierzę było wypełnione największą ilością plastiku, z jaką kiedykolwiek zetknęliśmy się w wielorybie”. W żołądku było 16 worków z ryżem, a także wiele toreb na zakupy i po pakowaniu bananów.

– Plastik zaczął się już zwapniać – powiedział Darrell Blatchley, prezes Muzeum D’Bone Collector w rozmowie z CNN. Wieloryb, młody osobnik płci męskiej, zmarł z powodu odwodnienia i głodu, bowiem nie mógł uzyskać wystarczającej ilości wody z pożywienia. Przed śmiercią, jak wykazała sekcja zwłok, wymiotował krwią.

Użycie jednorazowego plastiku stanowi szczególny problem w niektórych krajach Azji Południowo-Wschodniej. Pięć krajów azjatyckich – Chiny, Indonezja, Filipiny, Wietnam i Tajlandia – produkuje aż 60 proc. odpadów z tworzyw sztucznych, które trafiają do oceanów, zgodnie z raportem organizacji Ocean Conservancy z 2015 r. oraz Centrum Biznesu i Środowiska McKinsey.

W czerwcu ubiegłego roku wieloryb pilotowy zmarł w Tajlandii po połknięciu 80 plastikowych toreb. Jego śmierć nastąpiła wkrótce po tym, jak raport sporządzony dla brytyjskiego rządu ujawnił, że poziom plastiku w oceanach może potroić się w ciągu dziesięciu lat, chyba że podjęte zostaną kroki w celu ograniczenia zaśmiecania wód.

źródło: cnn.com

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Ochrona środowiska
css.php
Copyright © 2024