Reklama

AD1A PTAK GARDEN WARSAW EXPO [19.11-19.12.24]

Zielone dachy i mała retencja - darmowe szkolenie. Ostatnie dni na rejestrację!

Zielone dachy i mała retencja - darmowe szkolenie. Ostatnie dni na rejestrację!
17.08.2020, o godz. 14:41
czas czytania: około 2 minut
0

Redakcja miesięcznika Zieleń Miejska wraz z partnerami zaprasza do udziału w webinarium "Zielone dachy i mała retencja".

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1 Regionalne Leszno [05.11 – 25.11.2024]

Już 27 sierpnia odbędzie się wyjątkowe spotkanie on-line, podczas którego eksperci zaproszeni do współpracy omówią między innymi:

  • wykorzystanie roślin w małej retencji wodnej  [dr hab. Katarzyna Wróblewska – Katedra Ogrodnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Polskie Stowarzyszenie Dachy Zielone – członek zarządu]
  • lokalne strategie rozwoju zielonych dachów jako narzędzia adaptacji do zmian klimatu – projekt GRAD [Patrycja Płonka – Kierownik projektów w Stowarzyszeniu Gmin Polska Sieć ”Energie Cités”]
  • rozwiązania dla zielonych dachów i zarządzania wodami opadowymi od Leca® KERAMZYT [Arkadiusz Jóźwik – Kierownik Produktu, Leca Polska sp. z o.o.]
  • katalog dobrych praktyk uwzględniający różne formy gospodarowania wodami opadowymi ze szczególnym uwzględnieniem: ogrodów deszczowych, niecek i stawów retencyjnych, zielonych ścian [Judyta Łuczyńska, Fundacja Sendzimira]

W oparciu o doświadczenia Krakowa, Katowic, Lublina…

Ponadto Łukasz Pawlik – Zastępca Dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie, Miejski Architekt Krajobrazu opowie między innymi o doświadczeniach Krakowa wynikających z udziału miasta w projekcie GRAD, w ramach którego tworzony jest dla Krakowa dokument o charakterze strategicznym. Jest to projekt w trakcie realizacji – zaprezentowane zostaną jego założenia i cele.

Łukasz Pawlik podzieli się z uczestnikami spostrzeżeniami związanymi z tworzeniem takiego dokumentu i trudnościami wynikającymi z interdyscyplinarnego charakteru tego zadania. Ponadto, omówione zostaną doświadczenia przy budowie zielonego dachu na obiekcie zabytkowym w którym był adaptowany na Centrum Edukacji Ekologicznej Symbioza w Krakowie oraz o potencjale do tworzenia zielonych dachów na terenie Krakowa obliczonym w ramach projektu Monit-Air.

Z kolei Katarzyna Mielnicka – Inspektor terenowy Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach oraz Michał Szafraniec – Inspektor terenowy Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach omówią realizacje zielonych dachów na przykładzie dachów na Placu Kwiatowym, MCK oraz Muzeum Śląskim w Katowicach. Zaprezentowane zostaną zalety i wady, dobór gatunkowy i trudności związane z ich utrzymaniem. Poruszone zostaną również zagadnienia i studia przypadków dotyczące retencji.

Wojciech Januszczyk – architekt krajobrazu, pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Architektury Krajobrazu KUL oraz współwłaściciel pracowni projektowej Garden Concept Architekci Krajobrazu i prezes Fundacji Krajobrazy podczas webinarium powie “sprawdzam” projektom zielonych dachów, które zostały zrealizowane w ostatnich latach w Lublinie. Czy wydarzyło się to co zaplanowali architekci i architekci krajobrazu? a może zdarzyło się coś więcej?

Udział w webinarium jest bezpłatny dla zarejestrowanych uczestników – wystarczy wypełnić formularz rejestracji. Do webinarium pozostało 10 dni, a liczba miejsc jest ograniczona – zapraszamy!

Partnerzy webinarium 

Wśród partnerów wydarzenia znaleźli się: Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie, Zarząd zieleni Miejskiej w Katowicach, Polskie Stowarzyszenie Dachy Zielone, Fundacja Sendzimira, Fundacja Krajobrazy, Leca® KERAMZYT, Stowarzyszeniu Gmin Polska Sieć ”Energie Cités”.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024