To tylko niektóre pytania na jakie odpowiedź będzie można uzyskać podczas webinarium Rośliny polecane do miast – dobór, utrzymanie, standardy pielęgnacji organizowanego przez miesięcznik Zieleń Miejska wraz z zaproszonymi do współpracy partnerami.
Program zapowiada się niezwykle bogato
Wśród omawianych zagadnień znajdą się między innymi:
- Byliny polecane na miejskie rabaty:
– najważniejsze gatunki i odmiany bylin wykorzystywanych do tworzenia efektownych, ale niekłopotliwych w utrzymaniu rabat w zróżnicowanych warunkach glebowych i świetlnych,
– zaprezentowane zostaną rośliny o ozdobnych kwiatach i liściach, w tym nowości odmianowe,
– mało znane lecz wartościowe gatunki traw i turzyc polecanych do miast. - Rośliny sprzyjające owadom zapylającym w mieście:
– najcenniejsze gatunki i odmiany roślin wabiących owady zapylające,
– dobór roślin zapewniających pokarm owadom przez cały okres wegetacyjny z uwzględnieniem specyfiki uprawy w warunkach miejskich,
– przykłady owadów wabionych przez określone rośliny. - Łąka kwietna w projekcie “Bełchatów w zieleni” – studium przypadku:
– dobór gatunków roślin,
– technika założenia łąki kwietnej,
– zabiegi pielęgnacyjne i ochrona.
A wszystko to, na przykładzie konkretnej realizacji. - Projekt standardów ochrony drzew i innych form zieleni:
– procedury oraz sposoby ochrony zieleni w nawiązaniu do etapów inwestycji,
– narzędzia ochrony zieleni oraz sposoby ich stosowania,
– dobre praktyki i zalecenia w zakresie ochrony zieleni. - Ocena stanu drzew:
– proponowane podczas prezentacji schematy oceny drzew znajdą zastosowanie w zarządzaniu drzewostanem miejskim i przydrożnym, pracach eksperckich oraz inwentaryzacji drzew. - Nowe ujęcie cięć i pielęgnacji drzew:
– nowe definicje niektórych pojęć, w tym nową klasyfikacja cięć – oparta na najnowszej propozycji Europejskiej Rady Arborystyki. Nowa klasyfikacja stanowi przewodnik do poprawnej opieki nad drzewami
Warunki udziału w webinarium
Udział w webinarium jest bezpłatny dla pracowników jednostek samorządowych, zarządów zieleni, zarządów dróg, pracowników szkół i uczelni wyższych po zaznaczeniu odpowiednich opcji w formularzu rejestracji. Dla pozostałych uczestników opłata wynosi zaledwie 49 zł netto/osobę.
Partnerzy z gwarancją poziomu merytorycznego
Partnerem głównym wydarzenia jest firma Green Park zajmująca się pielęgnacją drzew, realizacją projektów budowlanych związanych z zielenią oraz świadczeniem usług komunalnych w tym usług z zakresu utrzymania terenów zieleni.
Wśród partnerów merytoryczni wydarzenia znaleźli się Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu, Związek Szkółkarzy Polskich oraz Fundacja EkoRozwoju.
Szczegóły oraz formularz rejestracji: rosliny.abrys.pl
Komentarze (0)