Reklama

AD1A PTAK GARDEN WARSAW EXPO [19.11-19.12.24]

Aglomeracja śląsko-dąbrowska: Kolejne 25 tys. mieszkań w sieci ciepłowniczej

Aglomeracja śląsko-dąbrowska: Kolejne 25 tys. mieszkań w sieci ciepłowniczej
dom
31.01.2022, o godz. 14:07
czas czytania: około 2 minut
0

W ciągu dwóch lat TAURON chce powiększyć swoją sieć ciepłowniczą i zwiększyć moc o 110 MW. Przyłączenia w ramach likwidacji indywidualnych pieców węglowych stanowią już teraz ok. 20 proc. zaplanowanych przyłączeń, pozostałe to nowe inwestycje, głównie mieszkaniowe.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1a regionalne Radomsko [31.10 – 2.12.2024]

Przyłączenia kolejnych budynków do sieci ciepłowniczej TAURON w 2021 r. stanowią 43 MW mocy cieplnej. Wśród przyłączonych budynków są np.: nowy kompleks biurowy przy zbiegu ul. Dąbrówki i Mickiewicza w Katowicach, nowe budynki mieszkaniowe przy ulicy Raciborskiej oraz kompleks budynków mieszkaniowych przy ul. Johna Baildona w Katowicach.

Firma podpisała już umowy na przyłączenie do sieci następnych obiektów w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej. W najbliższych latach około 25 tys. nowych mieszkań zyska ogrzewanie właśnie z sieci ciepłowniczej.

– W przypadku nowych budynków powstających w aglomeracji ciepło sieciowe – jako źródło ogrzewania – jest tak zwanym pierwszym wyborem. To bardzo pozytywny trend, ponieważ ciepło sieciowe jest nowoczesnym sposobem ogrzewania, który w bezpieczny i bezobsługowy sposób zapewnia komfort cieplny mieszkańcom miast. Dlatego z dużą otwartością podchodzimy do deweloperów oraz inwestorów budujących nowe lokale –  powiedział Sławomir Gibała, p.o. prezesa spółki TAURON Ciepło.

W ramach Programu Likwidacji Niskiej Emisji na lata 2022-2023, zakontraktowano już wymianę ogrzewania na ciepło sieciowe w 233 budynkach w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej.

– Niekwestionowanymi liderami są tutaj trzy miasta: Katowice, Świętochłowice i Czeladź, gdzie liczba zaplanowanych do przyłączenia budynków stanowi 80 proc. łącznej liczby w całej aglomeracji. Sukcesywna rozbudowa sieci ciepłowniczych jest bardzo istotna z punktu widzenia ograniczenia niskiej emisji w miastach. Dlatego tak ważna jest bardzo dobra współpraca z władzami miast w tym zakresie. Cieszymy się, że wraz z rozwojem infrastruktury miast aglomeracji rośnie zainteresowanie podłączeniem do naszej sieci ciepłowniczej – wyjaśnia Gibała.

TAURON Ciepło systematycznie rozwija sieć ciepłowniczą w aglomeracji, umożliwiając dostęp do ciepła sieciowego coraz większej liczbie mieszkańców regionu. Zastępowanie ciepłem sieciowym indywidualnych pieców węglowych, które w okresie zimowym są głównym źródłem smogu, sprawia że mieszkańcy aglomeracji śląsko-dąbrowskiej oddychają czystszym powietrzem. Każdy kolejny budynek przyłączony do sieci ciepłowniczej oznacza mniej indywidualnych pieców i czynnych kominów w mieście.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024