Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Tag: sieć ciepłownicza

Łącznie artykułów: 31.

Nowe oblicze częstochowskiej elektrociepłowni

Nowe oblicze częstochowskiej elektrociepłowni

02.06.2026
0

W częstochowskiej elektrociepłowni w marcu skończyła się era węgla. Od września kocioł główny w należącym do Fortum zakładzie będzie spalał biomasę, co wymaga bardzo wielu organizacyjnych zmian. Istotnym wyzwaniem jest zapewnienie stałego dopływu tego paliwa, co dobrze pokazała ostatnia mroźna zima.

Transgraniczna sieć ciepłownicza połączy podzielone miasto

Transgraniczna sieć ciepłownicza połączy podzielone miasto

22.05.2026
0

Ta inwestycja sprawi, że zrobi nam się cieplej nie tylko na sercu, ale też w mieszkaniach. Zgorzelec i Goerlitz, dwa miasta leżące nad graniczną Nysą Łużycką, przymierzają się do budowy rurociągu łączącego ich sieci ciepłownicze. Ta z kolei zostanie zasilona m.in. ciepłem z biomasy i słońca. To kluczowy etap transformacji regionu, w którym kończy się era węgla brunatnego.

Włocławek. Kolejne problemy z siecią ciepłowniczą

Włocławek. Kolejne problemy z siecią ciepłowniczą

Kolejny wyciek z sieci ciepłowniczej we Włocławku spowodował, że bez ogrzewania nadal jest pół miasta. W nocy system odzyskał na pewien czas sprawność, ale rano w związku z utratą ciśnienia w innym miejscu znów konieczne było jego wyłączenie. Na ciepło czeka ok. 50 tysięcy osób.

W Sochaczewie powstanie zakład geotermalny

W Sochaczewie powstanie zakład geotermalny

22.12.2023
0

Do końca 2026 roku w Sochaczewie (woj. mazowieckie), ma powstać zakład geotermalny - zapowiedział prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Przemysław Ligenza. Inwestycja, zapewniająca wodę m.in. do celów grzewczych, otrzymała 62 mln zł wsparcia z NFOŚiGW. Pod Sochaczewem zlokalizowano ogromne złoża słodkiej ciepłej wody, a jej parametry umożliwiają wykorzystanie jej nie tylko do celów grzewczych, ale też do zaopatrywania miasta w wodę pitną.

Potrzeba więcej działań firm na rzecz ochrony przyrody w miastach

Potrzeba więcej działań firm na rzecz ochrony przyrody w miastach

02.10.2023
0

Paradoksalnie miasta – choć kojarzą się dziś raczej z wszechobecną betonozą i zabudową zieleni – są dziś jednym z liderów ochrony ekosystemów i odbudowy przyrody. Pomimo wielu działań podejmowanych ostatnimi laty w tym kierunku polskie samorządy wciąż jednak potrzebują wsparcia w ochronie środowiska w aglomeracjach miejskich. – Poważną rolę do odegrania ma tu również biznes – mówi dr inż. Paweł Sałek, prezes Ligi Ochrony Przyrody.

Nowe dzielnice z ciepłem z gdańskiego ITPOK

Nowe dzielnice z ciepłem z gdańskiego ITPOK

11.09.2023
0

W nocy z poniedziałku na wtorek rozpocznie się przerwa w dostawach ciepłej wody dla mieszkańców części Gdańska. Powodem jest konieczność przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej Portu Czystej Energii, miejskiej elektrociepłowni zasilanej odpadami komunalnymi.

W Płocku inwestycje Fortum za 8,5 mln zł

W Płocku inwestycje Fortum za 8,5 mln zł

27.10.2021
0

W tym roku w Płocku na inwestycje ciepłownicze Fortum wydało dotąd 8,5 mln zł. Jak podała spółka, 97 proc. jej węzłów cieplnych, które zasilają większość płockich obiektów wielorodzinnych, korzysta już z automatyki pogodowej, dzięki czemu mieszkania nie są nadmiernie wychładzane ani przegrzewane.

TAURON przyspiesza rozbudowę sieci ciepłowniczej

TAURON przyspiesza rozbudowę sieci ciepłowniczej

TAURON przyspiesza przyłączenia nowych odbiorców do sieci ciepłowniczej w metropolii śląsko-dąbrowskiej. To efekt ożywienia w budownictwie i programu walki z niską emisją. W oparciu o podpisane umowy z odbiorcami, w ciągu najbliższych pięciu lat zaplanowano rozbudowę sieci o łącznej mocy prawie 122 MWt.

7 tys. mieszkań w sieci ciepłowniczej na Śląsku

7 tys. mieszkań w sieci ciepłowniczej na Śląsku

Do końca 2023 r. Tauron Ciepło przyłączy do sieci ciepłowniczej w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej nowych odbiorców, korzystających obecnie z nieekologicznych źródeł ogrzewania. Łącznie przybędą 22 MW mocy cieplnej, co w przybliżeniu odpowiada przyłączeniu ok. 7 tys. mieszkań.

Cieplna magistrala dla Zabrza za ponad 40 mln zł

Cieplna magistrala dla Zabrza za ponad 40 mln zł

Wartą ponad 13 mln zł umowę na budowę magistrali ciepła systemowego w projekcie podłączenia do sieci CO dwóch północnych dzielnic Zabrza podpisali lokalni samorządowcy. Ciepło z nowoczesnej elektrociepłowni ma do 2023 r. trafić do ok. 3 tys. gospodarstw domowych.

css.php
Copyright © 2026