Podłączają budynki do sieci ciepłowniczej. Bez względu na koszty
Budynki w centrum Wrocławia będą podłączane do sieci ciepłowniczej bez względu na koszty. Ten eksperyment ma stanowić narzędzie do walki ze smogiem.
Łącznie artykułów: 31.
Budynki w centrum Wrocławia będą podłączane do sieci ciepłowniczej bez względu na koszty. Ten eksperyment ma stanowić narzędzie do walki ze smogiem.
Kolejny projekt modernizacji sieci ciepłowniczej rozpocznie jeszcze w tym roku spółka Enea Ciepło. Dzięki inwestycji w Białymstoku zmodernizowana zostanie sieć długości ponad 18 km. Koszt projektu to ponad 38 mln zł, z czego 12 mln zł stanowi dotacja z NFOŚiGW.
Poprawi się stan powietrza w Połańcu w województwie świętokrzyskim. Gmina zmodernizuje sieć ciepłowniczą, dzięki czemu będzie mogła do niej podłączyć sto procent mieszkańców.
Władze miasta uważają, że za pięć lat smogu może z Gdańska zniknąć. Teraz też nie ma go zbyt wiele – przynajmniej w porównaniu z innymi polskimi miastami – ale podłączenie do sieci ciepłowniczej kilku tysięcy mieszkań komunalnych ma tę sytuację jeszcze poprawić.
Lepsza kontrola nad systemem, szybsze eliminowanie awarii oraz niższe zużycie ciepła. Firma Fortum – właściciel sieci ciepłowniczych we Wrocławiu i Płocku oraz elektrociepłowni w Bytomiu, Zabrzu i Częstochowie - zakończyła dwuletni projekt wyposażania węzłów ciepłowniczych z inteligentny system sterowania i monitoringu.
Wrocławscy przedstawiciele partii Razem i Zielonych apelują do władz stolicy Dolnego Śląska: sieć ciepłownicza powinna wrócić w ręce miasta. Powód? Zbyt wolne podłączenie do niej kamienic, a co za tym idzie - fatalna jakość powietrza.