Reklama

AD1A FITE 2024 [09.07-21.08.24]

Nowe dzielnice z ciepłem z gdańskiego ITPOK

Nowe dzielnice z ciepłem z gdańskiego ITPOK
11.09.2023, o godz. 8:53
czas czytania: około 2 minut
0

W nocy z poniedziałku na wtorek rozpocznie się przerwa w dostawach ciepłej wody dla mieszkańców części Gdańska. Powodem jest konieczność przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej Portu Czystej Energii, miejskiej elektrociepłowni zasilanej odpadami komunalnymi.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

– W nocy z poniedziałku na wtorek rozpocznie się przerwa w dostawach ciepłej wody, w trakcie której do sieci ciepłowniczej zostanie wpięte nowe źródło – informuje rzeczniczka Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej (GPEC) Jadwiga Grabowska, cytowana w komunikacie przesłanym PAP przez referat prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Przerwa na 60 godzin

Przerwa obejmie swoim zasięgiem mieszkańców dzielnic Wzgórze Mickiewicza oraz Orunia, Św. Wojciech i Lipce (przerwa ok. 24h); Ujeścisko, Łostowice, Chełm, Jasień i Piecki Migowo (przerwa ok. 60h)”

Podkreśliła, że termin przerwy został wybrany, by w jak najmniejszym stopniu wpłynąć na komfort mieszkańców.

„Dzieje się to nie tylko w korzystnych warunkach pogodowych przed sezonem zimowym, ale wszystkie prace technologiczne zostały skumulowane tak, aby nie mnożyć lub wydłużać przerw dla mieszkańców. Liczymy na wyrozumiałość i przepraszamy za wszelkie utrudnienia” – wskazała.

Podnieść ukrop o sto metrów

Jak informuje referat prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku, obecnie trwają intensywne prace nad przyłączeniem Portu Czystej Energii do sieci ciepłowniczej GPEC. Na ukończeniu jest także budowa stacji podnoszenia ciśnień przy ul. Havla.

„Gdański system ciepłowniczy jest zróżnicowany pod względem terenu. By wtłoczyć ciepło na górny taras Gdańska system musi być wyposażony w tzw. stacje podnoszenia ciśnień, których zadaniem jest wpompowywanie wody na wysokość nawet ponad 100 metrów” – podano w komunikacie.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024