Mieszkalnictwo, gospodarka odpadami, projekty wodociągowe i kanalizacyjne, parkingi i placówki zdrowia, infrastruktura drogowa czy telekomunikacja – we wszystkich tych obszarach można znaleźć inwestycje, które były lub są realizowane w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP). Polskie samorządy stawiają w tym zakresie pierwsze, nieśmiałe kroki, wzorując się na doświadczeniach krajów Europy Zachodniej. O barierach, które rodzime podmioty mogą napotkać w tym zakresie, o obawach związanych z tym rynkiem, a także o pozytywnych doświadczeniach w tym obszarze traktowała konferencja pt. „Polska i CEE – Projekty komunalne i samorządowe”. Odbyła się ona w dniach 18-19 października br. w Warszawie. Jej organizatorem była firma E.E.L. Events, zaś moderatorem spotkania – Witold Grzybowski, ekspert i doradca PPP.

Uczestnicy mogli wysłuchać referatów wygłoszonych przez wysokiej rangi reprezentantów rządu, przedstawicieli samorządów lokalnych i firm komunalnych, branży bankowo-finansowej, kancelarii prawnych oraz firm konsultingowych, działających w sektorze PPP.
 
Pierwszy dzień konferencji upłynął pod znakiem finansowania projektów samorządowych w formule PPP. Prelegenci skupili się przede wszystkim na temacie bankowalności (czyli, z grubsza rzecz ujmując, na możliwości finansowego wsparcia projektu ze strony banków). Zarówno wykładowcy, ja...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?