Świat wokół odpadów
Szlachetny medal
Igrzyska w Rio de Janeiro w 2016 r. już przechodzą do historii jako wydarzenie, podczas którego wręczane będą nietypowe medale olimpijskie. Odbierane przez sportowców złote, srebrne, czy brązowe krążki zostaną wyprodukowane z metali pochodzących m.in. z recyklingu e-odpadów. Łącznie powstanie 5000 medali dla uczestników igrzysk i paraolimpiady. Projekty są na razie owiane tajemnicą, ale mówi się o tym, że wyprodukowanie jednego medalu potrwa 10 godzin.
Postęp w Afryce
W RPA powstał pierwszy zakład recyklingu lamp. To bardzo ważne przedsięwzięcie, które nie tylko zmniejszy negatywne oddziaływanie tego rodzaju odpadów na środowisko naturalne, ale również bezpośrednio wpłynie na lokalną społeczność. W przeszłości składowiska odpadów były lokalizowane zbyt blisko osiedli. Z uwagi na ubożejące społeczeństwo, wiele osób szukało w hałdach śmieci żywności, narażając się tym samym na działanie toksycznych substancji pochodzących z e-odpadów.
Chiny plastikiem stoją
Jak donosi Plastics News, w 2014 r. do Chin sprowadzono jeszcze więcej odpadów tworzyw sztucznych niż w 2013 r. W ciągu dziewięciu miesięcy import odpadów tworzyw sztucznych do Państwa Środka wyniósł 6,63 mln ton, a to stanowi prawie 17% całkowitego importu wszystkich rodzajów odpadów w tym czasie. Całkowita wartość odpadów tworzyw sztucznych wyniosła 4,9 mld dolarów i była o 19% wyższa w porównaniu do ...